Beur schreef op 14 mei 2021 11:57:
De Vries meldde gisteren dat zijn "voorkeur uitgaat naar overnamekandidaten met medicijnen die over
maximaal 3 jaar op de markt komen" en hoopt dat met enkele tientallen miljoenen te kunnen bekostigen.
Wat impliceert dat hij het hier heeft over medicijnen in ontwikkeling die al min of meer een succesvolle Fase II achter de rug hebben.
Tenzij hij hier - net als bij Leniolisib - eigenlijk doelt op het verwerven van een licentie en dus
niet op een overname, komt die uitspraak op me over als een gotspe van de eerste orde.
Alle grote farmaceuten hebben eveneens teams hebben die continu de markt afstruinen naar nieuwe medicijnen en een bedrijf met een beloftevol nieuw preparaat dat al (nagenoeg) een Fase II achter de rug heeft, zal hen zeker niet ontgaan zijn. En daar zal toch echt een stukje meer voor betaald moeten worden dan "enkele tientallen miljoenen". Mijn bezwaar is: spreek bij overname van een farmaceut dan liever
meteen over een noodzakelijke uitgifte van nieuwe aandelen! En suggereer niet een "mogelijke". Aandeelhouders zijn echt niet gek hoor.
Eigenlijk is het voor mij geen punt hoe de markt zou reageren wanneer Pharming daadwerkelijk zou melden de overname van een farmaceut met een beloftevol Fase II-medicijn deels met nieuwe aandelen te gaan bekostigen.
Terwijl datzelfde medicijn eerst nog door een Fase III moet, over 3 jaar de obligatielening van 125 miljoen moet zijn afgelost en eventuele AKI- en PE-vruchten uit de pijplijn de eerste komende paar jaar ook nog niets opgebracht zullen hebben. De groei in Ruc voor HAE vlakt op dit moment wat af en een goedgekeurd Lenio gaat niet eerder dan in 2023 voor het eerst geld opbrengen terwijl de opbrengst deels naar Novartis gaat. Alleen bij een geniale en duidelijke "superklapper" zou bij een overname die gepaard gaat met de uitgifte van nieuwe aandelen de koers positief reageren.
De recente en relatief forse investeringen in personeel en faciliteiten lijken wat anders te voorspellen. Dat er iets "groots" voor de deur staat, maar eerlijk gezegd durf ikzelf daar nog steeds mijn hand niet voor in het vuur te steken en blijf aan de zijlijn. De LT-er zal voor wezenlijk andere perspectieven naar mijn verwachting toch nog geduld moeten blijven opbrengen.