JJJS schreef op 29 mei 2021 11:19:
Wellicht moeten we een petitie starten om de idioterie van deze uitspraak aan de orde te stellen. De gevolgen zijn zo krankzinnig dat ik mij niet kan voorstellen dat dit lang stand zal houden. Alhoewel, zo'n biomassa fabriek is ook slechter dan de kwaal, maar lijkt ook gewoon door te gaan.
De rechter voelt zich blijkbaar bij rechte om de mensheid tegen het gevaar van Shell te beschermen en beveelt deze om de CO2 met 45% terug te brengen die vervolgens voor 85% te wijten is aan (de consumptie) van diezelfde mensen. Alsof de arme mensen op de Waddeneilanden door Shell gedwongen worden om auto te rijden.
En als de regeringen met nieuw milieubeleid en wetten komen, waaraan bedrijven wereldwijd zullen moeten voldoen, heb je vervolgens ook nog eens een Shell die aan aanvullende richtlijnen van de rechter moet voldoen. En als er sprake van rechtsgelijkheid is, dat is toch ook een grondbeginsel, is dus het beleid van de NL overheid feitelijk niet rechtsgeldig, maar zouden alle NL bedrijven aan de richtlijnen van deze zelfde fantastische rechter moeten voldoen.
En die Pols wil nu triomfantelijk lachend bij alle "vervuilende" NL multimationals langs. Dus Shell is sowieso niet de enige die hiermee te maken krijgt. Nou, dat zal ons investeringsklimaat en economie ten goede komen....We waren als overheid sowieso al primair gericht op het uitgeven en hebben door Corona de waarde van het geld ook nog eens uit het oog verloren, de miljarden vliegen je dagelijks om de oren, maar mogen ons echt weleens wat meer druk gaan maken over ons verdienvermogen.
Het wordt hiermee een grote wanboel en daarmee ook duidelijk dat het maken van beleid, want dat gebeurt hier per saldo, absoluut niet de taak van de rechter is.
En wat schieten we ermee op? We hadden de grote energiebedrijven ook kunnen gebruiken om gezamenlijk met ons de transitie in te vullen. Maar nee, we maken ze vleugellam, terwijl de behoefte aan olie en gas nog wel enige tijd zal blijven bestaan. En wie profiteert hiervan? Rusland en de Arabieren die hun kans zullen grijpen en dure olie gaan leveren en zich zeker niet met transitie zullen bezig houden.
En de politiek? Die is met de usual subjects onder het mom van nieuwe politiek druk met zichzelf bezig....En Klaver is dalijk zo aan vakantie toe, dat hij weer met z'n gezinnetje naar Bali vliegt....(helaas nog niet op bio jet fuel van Shell).
De vraag naar energie, in de bestaande en in toenemende mate nieuwe vormen, zal altijd blijven bestaan en alleen maar toenemen. Het klimaat is een probleem, maar ook een complex probleem, waarbij het maar al te simpel is om 1 partij, de oliemaatschappijen, als de grote boosdoener te zien (en niet als onderdeel van de oplossing te gebruiken). Lekker simpel, je zegt als pensioenmaatschappij daar beleg ik niet meer in, geweten schoon, helemaal woke en je kan weer lekker verder. De koers van Shell had daar al duidelijk onder te lijden en dit zal met de uitspraak van de rechter niet beter worden. Het wordt interessant hoe hun groene intenties en grote winsten de komende kwartalen geframed gaan worden. Ik denk als niet houdbare snaaiwinsten en aan groen gaan ze niks verdienen. Nee, dan maar liever in Fastned....
Ben nog steeds ontzettend boos over die uitspraak, dus moest dit even kwijt. Sorry.