!@#$!@! schreef op 11 augustus 2022 12:35:
[...]
Een extra informatie toevoeging waarvan denk ik ook niet iedereen zich bewust van is. (dus voor alle lezers bedoelt)
De VIX is namelijk de IMPLIED volatility. Deze wordt berekend voor de optie premies. Met andere woorden om opties zo goed mogelijk te prijzen wordt een bepaalde volatiliteit verwacht. Echter de markten/mensen hebben nogal de neiging om deze in roerige tijden flink te overschatten. De WERKELIJKE volatiliteit is meestal een stuk lager.
Dit effect kan je terugzien bij de koersen van VIX-ETF's , die zie je altijd flink dalen op langere termijn.
Verder is het zo dat een hoge werkelijke beweeglijkheid goed is voor FLOW, want dan zijn de bied- laat- spreads het hoogst. Die spread is waar het echt om gaat.
Dus wil je dat echt volgen, kijk niet naar de VIX, maar naar de SPREADS (verschil tussen bied en laat) in de markten.
Normaal is een dalende markt gunstig, want dan hogere VIX en hogere spreads.
Echter als markten gewoon op een ordelijke manier dalen en/of beweeglijk zijn, dan zal de toename in de spreads ook niet groot zijn en dus lagere marges voor FLOW.
De markt wordt immers nog steeds efficienter over tijd. Juist ook door bedrijven als FLOW paradoxaal genoeg :-)
Dus al dat gepraat over dalende koersen, slechte economische omstandigheden of wat dan ook. Al staan de koersen over een jaar 50% lager. Als die gewoon op een normale manier gebeurt (door een recessie ofzo) , dan verdient FLOW daar helemaal niks aan.
2018 was een eenmalige outlier. en 2020 was ook eenmalig door een ongekende schok in de economie door alles opeens stil te leggen. Dat gaat volgende keer niet meer gebeuren.
Uiteraard gaat er nog een keer een nieuw crisis komen. Maar die zijn vaak maar 1 keer per decennia. Kan je lang op wachten. Plus het enige wat dat doet is weer eenmalig €3-4 euro dividend genereren. Wat dus voor een deel al in de huidige koers zit.