MFCONSwasonschuldig schreef op 3 februari 2025 12:39:
[...]
Wat een onzin. Waar hebben handelsbeperkingen effect op? In een omgeving waar er 0 handelsbeperkingen zijn is productie kosten efficiënt geregeld en in theorie neemt daardoor de totale welvaart toe. Dat is ook wel zo. Voor de aandeelhouder vooral. (ik klaag niet)
Ik zie het vooral als een MAX-havelaar effect. Je krijgt dat internationaal handelende bedrijven meer kosten zullen gaan maken ten behoeve van de overheden waar ze niet produceren. Eerst effect is hogere prijzen dus voor het heffende land. Een later effect is dat de samenstelling van de werkgelegenheid zal veranderen. Dat laatste zal Trump zijn achterban over 2-4 jaar gaan merken en daar blij mee zijn. Sigaar uit eigen doos? Maybe.
Er worden straks dan minder Aziaten uitgebuit. De eigen bevolking zal moeten leren daadwerkelijk handen-->mouwen. Wellicht verdwijnen daarmee een aantal problemen die aan de onderkant van de Amerikaanse samenleving torenhoog zijn.
Het is zo gek nog niet. Je kan ook niet bezig blijven met de zaken zo organiseren dat alle fabricage in Azie plaatsvindt.