In chronologische volgorde, met een beetje uitleg, voor wat die waard is:
Galapagos: 10 jaar geleden ingestapt op € 8,40 of zoiets. Met 100 stuks. Ik zag de potentie wel, maar ook de risico's. Nooit verkocht, ook nooit bijgekocht. Maakt nu ca 30% van de portefeuille uit, inclusief kas. Onlangs wel kas aangevuld.
ING: Ook al lang in portefeuille, een stuk minder succesvol. Keert onderhand wel weer een fatsoenlijk dividend uit, mag dus blijven.
Fugro: Had ik lang geleden moeten verkopen, is nu de moeite niet meer waard. Soort meubelstuk waar ik aan gehecht ben geraakt. Logica heeft dan geen invloed meer.
Kiadis: Gekocht op €11,60 in juli 2015. Ik ben vol vertrouwen op uiteindelijk succes maar de koers is ingezakt door gebrek aan nieuws. Houden.
ASML: Gekocht op €96,26 in juli 2015. Is lang een flatliner geweest, komt nu eindelijk wat op stoom. Houden.
Clinigen: genoteerd in Londen. Kwam ik tegen al neuzend in een van de goedperformende portfolio's van LSP. Levert ethisch ongelicenseerde medicijnen aan dokters en ziekenhuizen, maar blijft ver weg van verkoop aan particulieren (dat wordt beschouwd als onetisch). Gekocht in augustus 2015 op ca 7,40. Houden.
Editas: VS. Een van de nog zeer weinige CRISPR aandelen, revolutionaire techniek! Plat gezegd: eenvoudig knippen en plakken met DNA. In februari 2017 gekocht op $ 23,84 op nieuws dat zij een belangrijke patent dispuut hadden gewonnen ten koste van Intellia. Die laatste had ik tot dan in portefeuille, razendsnel verkocht tegen ca 20% verlies. Achteraf gezien had ik niet zo haastig moeten reageren, ik had een paar dagen later met 0% verlies kunnen verkopen. Editas heeft echter (veel!) meer toekomst dan Intellia. Spannend aandeel, gedraagt zich als een achtbaan. Houden.
Biofrontera: Duits genoteerd. Gekocht in februari 2017 op € 4,72. Dermatologisch product Ameluz presteert beter dan het product van de concurrent Shire en zal uiteindelijk de markt domineren, is de verwachting. Marcel Wijma ziet een koersdoel van 7 - 9 euro. Ik beschouw dit als aannemelijk, ik kijk het een jaar aan.
Johnson & Johnson: eind februari 2017 gekocht, ik wilde mijn portefeuille in evenwicht brengen met enkele stabiele hoog dividend aandelen. Gekocht op $ 122,00.
Microsoft: zelfde reden als JNJ, gekocht op $ 64,00.
Sarepta: Vandaag gekocht op $ 32,50, leverancier van FDA goedgekeurd medicijn eteplirsen tegen Duchenne. Lijkt een beetje te werken bij 13% van de patienten met een bepaalde genfout. Ik verwacht een toename in gebruik, helaas gedreven door wanhoop, omdat er nog geen alternatief is voor deze desastreuze ziekte.
Ongeveer 35% cash staat langs de lijn te wachten op buitenkansjes.
Plannen: nog wat meer saai evenwicht aanbrengen met Pfizer, United Health Group, Intel en Coca Cola. Philips, Cisco en Merck ook in beeld. Als de goudprijs flink gezakt is koop ik Sandstorm. Nu nog te vroeg.
Ik koop in principe voor ca € 600 per fonds, soms wat meer. Over het algemeen buy and hold, in ieder geval voor een paar jaar. Veel biotech, pharma, health, dat ligt me het best, vind ik het interessantst.