Brunel « Terug naar discussie overzicht

Brunel, hoop in bange dagen

17 Posts
[verwijderd]
0
Brunel in de plus bij een beurs die bijna 10% onderuit gaat, gelukkig zijn er ook nog lichtpuntjes in de duisternis
[verwijderd]
0
Hallo, is daar iemand? Kennelijk is het hier eerder geconstateerde lichtpuntje gedoofd. Ook geen leven meer in dit fonds. Toch heb ik dit de afgelopen week aangeschaft na bestudering van de kenmerken.

Mogelijk is de aanschaf wat te vroeg. Maar op de wat langere duur (drie jaar), lijkt mij dit een prachtaandeel. Met een geringe K/W van 4.8 en een dividend van 7,8 is het bepaald goedkoop.

Belangrijker is dat het fonds tot nu toe boven verwachting presteert. Die prestaties zullen zeker minder worden, nu de werkloosheid sterk toeneemt. Maar dat zit allang en breed in de prijs. Toch denk ik dat de markt voor het meer gespecialiseerde personeel dat Brunel uitzendt, relatief gunstig is.

Daarbij komt dat de prestaties van Brunel de laatstetijd zijn achtergebleven bij Randstad en USG, die meer in het nieuws zijn. Ten opzichte van hen kan Brunel nog een inhaalslag maken.
[verwijderd]
0
quote:

nieuwer schreef:

Hallo, is daar iemand? Kennelijk is het hier eerder geconstateerde lichtpuntje gedoofd. Ook geen leven meer in dit fonds. Toch heb ik dit de afgelopen week aangeschaft na bestudering van de kenmerken.

Mogelijk is de aanschaf wat te vroeg. Maar op de wat langere duur (drie jaar), lijkt mij dit een prachtaandeel. Met een geringe K/W van 4.8 en een dividend van 7,8 is het bepaald goedkoop.

Belangrijker is dat het fonds tot nu toe boven verwachting presteert. Die prestaties zullen zeker minder worden, nu de werkloosheid sterk toeneemt. Maar dat zit allang en breed in de prijs. Toch denk ik dat de markt voor het meer gespecialiseerde personeel dat Brunel uitzendt, relatief gunstig is.

Daarbij komt dat de prestaties van Brunel de laatstetijd zijn achtergebleven bij Randstad en USG, die meer in het nieuws zijn. Ten opzichte van hen kan Brunel nog een inhaalslag maken.
Groot voordeel is ook dat Brunel een sterke balans heeft.
voda
0
Brunel koersdoel omlaag naar EUR8,75 - Petercam


AMSTERDAM (Dow Jones)--Het koersdoel op het aandeel Brunel is omlaag gebracht naar EUR8,75 van EUR9,50 door Petercam. Brunel is in het eerste halfjaar van 2008 erg agressief geweest om een autonome groei te bewerkstelligen terwijl branchegenoten voorzichtiger waren. Analist Thijs Berkelder hoopt dat Brunel volgende week bij de presentatie van de cijfers laat zien dat het de rem op de kosten heeft gezet. Het advies blijft reduce. Het aandeel is vrijdag 4,9% lager gesloten op EUR7,51 terwijl de ASX 0,70% lager is gesloten. (SDW)



Dow Jones Nieuwsdienst: +31-20-5715200; amsterdam@dowjones.com

pardon
0
Cijfers brunel zien er goed uit en dvidend van meer dan 10% is ook niet slecht.Van alle uitzenders komt brunel weer als beste naar voren,en deeld mee dat ze ook in 2009 marktaandeel gaan winnen.
voda
0
UPDATE: Brunel voldoet aan verwachting mede door baten


(Update van bericht 'Brunel haalt outlook 2008, blijft onder verwachting' om meer gegevens met betrekking tot de cijfers over 2008, commentaar van het management en analisten en de actuele koersinformatie te verstrekken.)



Door Andre Sterk

Van DOW JONES NIEUWSDIENST



AMSTERDAM (Dow Jones)--Detacheerder van hoogopgeleid personeel Brunel International nv heeft over 2008 gedaan wat het eerder al aangaf te doen: zijn winstprognose realiseren.

De winst voor aftrek van rente en belastingen kwam uit op EUR62,1 miljoen tegen EUR51,2 miljoen over 2007.

Het bedrijf gaf eerder een outlook af van ten minste EUR62 miljoen. Analisten gingen vooraf gemiddeld uit van EUR63,3 miljoen.

Het bedrijf heeft wel een tweetal eenmalige baten geboekt in 2008 van in totaal EUR4,8 miljoen.

"Als je er als een boekhouder naar kijkt, dan kun je vaststellen dat we onze verwachting van EUR62,0 miljoen niet hebben gehaald, ondanks enige voorzieningen in Duitsland", aldus chief executive officer Jan Arie van Barneveld naar aanleiding van de cijfers donderdag tegen Dow Jones Nieuwsdienst.

"Niettemin doen wij het overal beter dan onze concurrenten in de markt en ik verwacht dat we in 2009 marktaandeel zullen winnen", zegt Van Barneveld.

De nettowinst die toekomt aan gewone aandeelhouders kwam uit op EUR44,8 miljoen tegen EUR36,1 miljoen een jaar eerder. Als er niet wordt gecorrigeerd voor minderheidsdeelnemingen kwam de nettowinst over 2008 uit op EUR45,6 miljoen.

Het dividendvoorstel luidt EUR0,80 per aandeel tegen EUR0,70 een jaar eerder.

De omzet steeg 23% naar EUR714,2. Over het vierde kwartaal steeg de omzet bijna 10% ten opzichte van het derde kwartaal van 2008.

Bij de Nederlandse activiteiten steeg de omzet met 12%, bij de Duitse activiteiten steeg de omzet met 5% en bij Energy met 37%. Bij deze tak trad in het vierde kwartaal een versnelling in de omzetgroei op. In Duitsland kwam de markt echter nagenoeg tot stilstand en zakte de omzet met meer dan 15%.

De brutowinst over 2008 kwam uit op EUR167 miljoen tegen EUR136,3 miljoen een jaar eerder. De brutomarge daalde licht naar 23,4% tegen 23,5% een jaar eerder en 24,2% in de eerste helft van 2008. De EBIT-marge daalde eveneens licht naar 8,7% tegen 8,8% een jaar eerder en 9,3% over de eerste helft van 2008.

Het aandeel Brunel noteert donderdag rond 12.45 uur 6,5% lager op EUR7,43 bij een ASX die 0,8% zakt.

Analisten hebben zo hun kanttekeningen bij de cijfers over 2008. RBS' Mark Pieter de Boer vindt de cijfers onderliggend zwakker dan zijn verwachting. Hij verwacht de taxaties te verlagen. De Boer heeft het aandeel op hold staan.

Teun Teeuwisse van Fortis Bank vindt de omzetresultaten op alle fronten beter dan verwacht, maar met het oog op de eenmalige baten plaatst hij wel enige vraagtekens bij de kwaliteit van de winstontwikkeling. Zijn advies luidt eveneens hold.

SNS is duidelijk negatief over de resultaten. Analist Frank van Wijk vindt de cijfers teleurstellend en hij vindt dat de operaties in Nederland en Duitsland onder verwachting blijven. Zijn advies luidt accumulate.

Van Barneveld geeft aan dat in Duitsland de problemen met name een oorzaak hebben in de automotivesector. "Die sector staat er niet goed voor, maar ik denk dat de dip tijdelijk is en dat in de tweede helft van dit jaar zich een herstel aftekent."

Het bedrijf verwacht voor 2009 een uitdagend jaar en verwacht tevens marktaandeel te winnen. Niettemin geeft het bedrijf geen concrete outlook voor het lopende boekjaar. "Dat zou weinig geloofwaardig zijn", aldus Van Barneveld.



Door Andre Sterk; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5890270; andre.sterk@dowjones.com



voda
0
Brunel 2008 onderliggend zwakker dan verwacht


AMSTERDAM (Dow Jones)--Brunel publiceert onderliggend over 2008 onderliggend zwakker dan verwachte resultaten, aldus RBS. Analist Mark Pieter de Boer merkt op dat Energy het in het vierde kwartaal wel goed deed, waarmee de zwakke prestaties in Duitsland worden gecompenseerd. De kaspositie was met EUR40,3 miljoen, EUR5 miljoen beter dan verwacht. Hij verwacht dat de taxaties moeten worden verlaagd. RBS hanteert een hold-advies met een koersdoel van EUR9,00. Het aandeel Brunel noteert donderdag om circa 10.20 uur 6,7% lager op EUR7,42. (ANS)



Dow Jones Nieuwsdienst: +31-20-5715200; amsterdam@dowjones.com



voda
0
INTERVIEW: Brunel-CEO ziet tijdelijk dip in automotivesector


Door Andre Sterk

Van DOW JONES NIEUWSDIENST



AMSTERDAM (Dow Jones)--Detacheerder Brunel International nv verwacht dat in de tweede helft van het jaar de automotive-industrie weer zal aantrekken en dat de huidige neergang in het marktsegment een tijdelijke dip betreft. Dit zegt chief executive officer (CEO) Jan Arie van Barneveld donderdag tegen Dow Jones Nieuwsdienst in aansluiting op de cijfers over 2008.

De CEO denkt dat de vraag in de sector weer zal aantrekken. "Ik beschik niet over indicaties dat dit ook gaat gebeuren, maar ik verwacht weer een vraag naar auto's, naar groenere en schonere auto's. De wereld staat niet stil. De vraag naar auto's is gekelderd, maar zal weer aantrekken", zegt Van Barneveld.

In Duitsland, goed voor 19% van de groepsomzet over 2008, kwamen de marges onder druk te staan. De omzet steeg nog wel, maar in het vierde kwartaal kwam de markt zo'n beetje tot stilstand en daalde de omzet daar met meer dan 15%. "We merken bij klanten dat ze terughoudend en voorzichtig zijn, ook in 2009. Ik denk niet dat die houding snel zal veranderen. We hebben in Duitsland een aantal zaken verkocht met een totale boekwinst van EUR4,8 miljoen. Daarmee kunnen we ons nu richten op onze kernactiviteiten", aldus Van Barneveld.

De winst voor aftrek van rente en belastingen (EBIT) kwam in Duitsland nog wel hoger uit, maar gecorrigeerd voor de eenmalige baten was de stijging in vergelijking met 2007 gering, waardoor de EBIT-marge onder druk kwam te staan.

"Naast het gegeven dat we in Duitsland te maken hebben met veel opdrachtgevers uit de automotivesector in vergelijking met Nederland, is in Duitsland is onze organisatie ook jonger en die heeft minder ervaring met recessie dan onze organisatie in Nederland die er al dertig jaar zit", aldus Van Barneveld.

Als gedetacheerden van opdrachtgevers terugkomen zonder nieuwe bestemming neemt Brunel direct afscheid van deze werknemers en neemt daarvoor voorzieningen. "Die hebben we in 2008 ook genomen, maar dat bedrag weegt niet op tegen de eenmalige baten van EUR4,8 miljoen", aldus Van Barneveld, die verder niet aangeeft wat de omvang van die voorziening is geweest.

In Nederland ervaart Van Barneveld ook een rem, "maar we hebben in 2007 flink geinvesteerd in onze commerciele activiteiten en dat betaalt zich nu uit."

Van Barneveld wil niet aangeven of hij bij de winst in marktaandeel in Nederland inzet op prijs. "Het blijft het geheim van de smit hoe wij dan doen", aldus de CEO.

Onderdeel Energy ondervond een positief effect van een heronderhandeld contract met het Australische oliebedrijf Woodside tegen betere voorwaarden. "Ook in 2009 zullen wij daar de vruchten van kunnen plukken", aldus Van Barneveld.

In Rusland ondervindt het bedrijf wel last van de malaise in de economie, maar omdat Brunel daar in de energiesector actief is valt dat negatieve effect nog mee. "We groeien daar, maar ik heb geen cijfers voorhanden", zegt Van Barneveld.

De CEO stelt dat Brunel ten opzichte van 2007 het aantal debiteurendagen omlaag heeft weten te krijgen, maar geeft geen percentages of getallen prijs.

Brunel nam voor 2008 al de nodige voorzichtigheid in acht bij de publicatie van de cijfers over 2007, voor 2009 is er helemaal geen outlook. "We gaan marktaandeel winnen", dat is wat ik weet, maar het zou totaal ongeloofwaardig zijn als ik nu, met het geringe vermogen om naar voren te kijken, met een soort van gekwantificeerde voorspelling naar buiten zou komen", aldus de topman.



Door Andre Sterk; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5890270; andre.sterk@dowjones.com
voda
0
Brunel stelt teleur over 2008 - SNS


AMSTERDAM (Dow Jones)--Brunel stelt met de cijfers over 2008 teleur, aldus analist Frank van Wijk van SNS Securities. Hij wijst op de winst voor aftrek van de rente en de belastingen (EBIT) die lager uitkwam dan zijn verwachting, terwijl ook de kwaliteit van de winst minder was dan verwacht. Hij geeft aan dat met name Nederland en Duitsland onder verwachting bleven in 2008. Van Wijk hanteert een accumulate-advies op het aandeel Brunel bij een koersdoel van EUR10,00. Het aandeel Brunel noteert donderdag rond 9.40 uur 6,8% lager op EUR7,41. (ANS)



Dow Jones Nieuwsdienst: +31-20-5715200; amsterdam@dowjones.com

voda
0
Brunel omzet '08 beter dan verwacht - Fortis


AMSTERDAM (Dow Jones)--Detacheerder Brunel maakt op omzetniveau een beter dan verwachte indruk, zegt analist Teun Teeuwisse van Fortis Bank. "De omzet stijgt in alle landen meer dan mijn verwachting. De winst voor aftrek van rente en belastingen (EBIT) komt iets lager uit dan verwacht, maar het bedrijf groeit nog steeds in Nederland. Bovendien keert het dividend uit van EUR0,80. Dat is iets minder dan in mijn verwachting stond, maar toch, je krijgt dividend", aldus Teeuwisse. Teeuwisse noemt de verschillende eenmalige posten die het beeld vertekenen. De EBIT-marge in Nederland daalde naar 16%, maar dat was conform verwachting. Ook in Duitsland was er sprake van margedaling, maar de goede gang van zaken bij Energy werkt compenserend. Teeuwisse heeft een buy-advies op het aandeel Brunel met een koersdoel van EUR12,50. Het aandeel Brunel sloot woensdag op EUR7,95. (ANS)



Dow Jones Nieuwsdienst: +31-20-5715200; amsterdam@dowjones.com

voda
0
Brunel koersdoel verlaagd naar EUR7,50 - ING


AMSTERDAM (Dow Jones)--Het koersdoel voor het aandeel Brunel is door ING Wholesale Banking verlaagd naar EUR7,50 van EUR10,00. Analist Marc Zwartsenburg noemt de zichtbaarheid extreem laag en vindt het te vroeg om naar marktherstel te kijken. Het hold-advies wordt door de analist gehandhaafd. Donderdag sloot het aandeel op EUR7,48. (EHI)



Dow Jones Nieuwsdienst: +31-20-5715200; amsterdam@dowjones.com

voda
0
Brunel koersdoel verlaagd naar EUR9 - SNS


AMSTERDAM (Dow Jones)--Het koersdoel voor het aandeel Brunel is door SNS Securities verlaagd naar EUR9 van EUR10. Analist Frank van Wijk van SNS verwacht weliswaar dat het bedrijf sterker uit de crisis kan komen en marktaandeel kan winnen, maar aandeelhouders zullen volgens hem wel geduld moeten hebben. De analist verwacht geen groot herstel voor 2011. Van Wijk handhaaft het accumulate-advies. Omstreeks 09.20 uur noteert het aandeel Brunel vlak, terwijl de ASX met 0,9% stijgt. (EHI)



Dow Jones Nieuwsdienst: +31-20-5715200; amsterdam@dowjones.com

voda
0
Brunel mikt op omzet EUR1 mrd in 3 tot 5 jaar


Door Andre Sterk

Van DOW JONES NIEUWSDIENST



AMSTERDAM (Dow Jones)--Brunel International nv mikt voor een termijn van 3 tot 5 jaar op een groepsomzet van EUR1 miljard, waarbij naar verwachting onderdeel Energy harder zal groeien dan andere poten en waarbij de focus vooral op de relatief onvolwassen Duitse markt komt te liggen.

"We hebben sinds eind 2007 flink ingezet op onze commerciele activiteiten met als gevolg dat we een groei van 20% bij onze salesforce hebben doorgemaakt. De gedane investeringen zijn vooral in overhead gaan zitten. Wat wij nu niet doen is die activiteiten laten krimpen nu het economisch minder gaat. We gaan die opbouw niet afbreken, maar we leggen een nadruk op ervaring en toegevoegde waarde, waarbij geldt dat meer ervaring tot een stijging van de toegevoegde waarde leidt", zegt chief financial officer Erik Meinders dinsdag tegen Dow Jones Nieuwsdienst.

Meinders signaleert dat verschillende concurrenten juist wel een rem op de saleforce leggen. "Wat wij willen is dat op het moment dat de markt aantrekt wij op poleposition staan en meteen een voorsprong nemen op onze peers. Op een termijn van 3 tot 5 jaar mikken wij op basis daarvan op een omzet van EUR1 miljard", aldus Meinders.

Over 2008 boekte Brunel een omzet van EUR714,2 miljoen, een stijging van 23% ten opzichte van het jaar ervoor. Energy was in 2008 goed voor een omzet van EUR394,2 miljoen, een stijging van 37%. Duitsland droeg met een omzet EUR135,8 miljoen aan de groepsomzet bij. De omzet groei in Duitsland in 2008 met 5%.

Brunel ziet in Duitsland DIS AG en Ferchau als zijn concurrenten. In Nederland zijn dat vooral USG Innotiv van USG People nv en Yacht van Randstad Holding nv.

Duitsland wordt door Brunel gezien als een belangrijke groeimarkt. "In absolute zin staat die markt onder de Nederlandse markt, die in veel opzichten volwassener is. Duitsland is dan ook een groeimarkt, vandaar die focus."



Door Andre Sterk; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5890270; andre.sterk@dowjones.com



[verwijderd]
0
SNS snapt er dus duidelijk geen bal van, Brunel gaat lekker de laatste tijd in verhouding tot bijvoorbeeld USG (niet vooruit te branden)
Voorlopig staat Brunel boven de € 10
[verwijderd]
0
ik ben van plan in te stappen; stevige balans, groeipotentieel en een royaal dividend.

denken jullie dat de koers op dit niveau (hoog in de €10) blijft hangen, of dat er een beter instapmoment gaat komen?
[verwijderd]
0
dividend komt er aan (begin mei ergens). tegen de huidige koers is dat zo'n 5% a 6%.

bovendien een positief interview met de ceo geweest in het blad 'effect'.

17 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.

Direct naar Forum

Detail

Vertraagd 27 mrt 2025 09:45
Koers 10,500
Verschil +0,020 (+0,19%)
Hoog 10,540
Laag 10,440
Volume 3.448
Volume gemiddeld 90.808
Volume gisteren 50.279

EU stocks, real time, by Cboe Europe Ltd.; Other, Euronext & US stocks by NYSE & Cboe BZX Exchange, 15 min. delayed
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer, streaming powered by: Infront