Concurrent Binck weg uit Nederland
DINSDAG 5 AUGUSTUS 2014, 18:47 uur | 1 keer gelezen
ROTTERDAM (AFN) - Keytrade Bank ziet onvoldoende groeimogelijkheden in de bomvolle Nederlandse markt voor online brokers en sluit derhalve zijn vestiging in Rotterdam. Het bedrijf, dat onderdeel is van het Franse Crédit Agricole, bood zijn klanten dinsdag aan hun handel te verhuizen naar de Belgische vestiging.
Volgens Keytrade is groei in Nederland alleen mogelijk door “over en weer klanten weg te kapen bij concurrenten.” Dat is volgens de broker een “onvoldoende solide basis” voor de duurzame groei die Keytrade zegt voor ogen te hebben. “Het maakt het bovendien moeilijk om de kosten van een Nederlandse vestiging te blijven dragen. Daarom is besloten de aandacht te vestigen op de huidige markten met grotere groeikansen.”
Het bedrijf was sinds 2012 actief in Nederland, waar het moest opboksen tegen onder meer Alex, BinckBank, Lynx, De Giro en de beleggingsdiensten van de grootbanken ABN Amro, ING, Rabobank en SNS.
Keytrade, dat naast het hoofdkantoor in België ook filialen heeft in Luxemburg en Zwitserland, benadrukte dat het niet slecht gaat met de onderneming. “Keytrade is een gezonde financiële instelling met daarnaast een zeer kapitaalkrachtige moederorganisatie.”