Beeld: iStock
(ABM FN-Dow Jones) Belgische supermarkten waarschuwen voor een prijsconflict met de koffiereus Jacobs Douwe Egberts. Hierover schreef dagblad De Tijd woensdag.
JDE vraagt meer geld voor zijn producten nu de wereldwijde koffieprijzen recordhoogtes bereiken. Colruyt noemde de stijging buitensporig en stopt tijdelijk zijn bestellingen, aldus De Tijd. Pas als de supermarktketen en de koffieleverancier een nieuw prijsakkoord hebben bereikt, zal Colruyt weer tot aankopen overgaan.
"De forse prijsstijging die Jacobs Douwe Egberts vandaag vraagt, vinden we niet te rechtvaardigen", zei een woordvoerder van Colruyt tegenover de krant
Ook Delhaize liet weten dat de prijsonderhandelingen, die elk jaar in het najaar plaatsvinden, voor sommige koffiemerken moeizaam verlopen, aldus De Tijd.
Goldman Sachs merkte dinsdag al op dat de enorme stijging van de koffieprijs problemen oplevert voor JDE, omdat de geschiedenis uitwees dat partijen als JDE moeite hebben om dergelijke prijsstijgingen door te berekenen in hun ontwikkelde markten. En JDE is voor 60 procent van zijn omzet afhankelijk van Europa en de EBIT zelfs voor 90 procent.
De zakenbank zette het aandeel JDE Peet's dinsdag dan ook op de verkooplijst. Het aandeel JDE daalde woensdag met 0,4 procent naar 16,92 euro.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Meld u aan voor deBeurs.nl dagelijkse nieuwsbrief
en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!