Beeld: ABM Financial News
(ABM FN-Dow Jones) Ahold Delhaize heeft in het vierde kwartaal van 2024 vermoedelijk een licht hogere omzet en een licht lagere marge geboekt. Dit blijkt uit de analistenconsensus die het supermarktbedrijf zelf samenstelde en publiceerde in aanloop naar de kwartaalcijfers woensdag voorbeurs.
Gerekend wordt op een omzet van 23,2 miljard euro in het vierde kwartaal, waar dat een jaar eerder 23,0 miljard euro was.
Het leeuwendeel van de omzet komt naar verwachting opnieuw uit de Verenigde Staten. De analistenconsensus schat die op ongeveer 13,9 miljard euro. Voor Europa wordt gerekend op een omzet van 9,4 miljard euro.
In zowel de VS en Europa was er verder vermoedelijk sprake van een stijgende omzetontwikkeling op vergelijkbare basis, denken de analisten, die rekenen op een groei van respectievelijk 1,2 en 1,6 procent.
Daarbij hadden het weer en kalendereffecten in de VS in het vierde kwartaal een positieve impact van ongeveer 20 basispunten op de autonome groei. In Europa was de impact juist 60 basispunten negatief.
In het vierde kwartaal van 2023 was in de VS nog sprake van een krimp van 1,0 procent, terwijl in Europa een autonome groei van 6,5 procent werd geregistreerd.
De operationele winst van Ahold kwam volgens de analistenconsensus in het vierde kwartaal van 2024 uit op 922 miljoen euro in het vierde kwartaal. Dat was een jaar eerder 675 miljoen euro.
Onderliggend rekenen de analisten op een operationele winst van 940 miljoen euro, met een marge van 4,1 procent. Deze marge lag een jaar eerder op 4,3 procent.
Jaarcijfers
Voor 2024 rekent Ahold zelf op een onderliggende operationele marge van meer dan 4 procent, ondersteund door het kostenbesparingsprogramma van de supermarktketen van meer dan 1 miljard euro.
De onderliggende winst per aandeel schat Ahold voor 2024 op hetzelfde niveau als in 2023, toen die uitkwam op 2,54 euro. De consensus gaat uit van 2,55 euro.
Verder moet de vrije kasstroom uitkomen op ongeveer 2,3 miljard euro en de investeringen op 2,2 miljard euro.
De analisten gaan uit van een jaaromzet van 89,3 miljard euro, een onderliggende operationele winst van circa 3,6 miljard euro en een bijbehorende marge van 4,0 procent.
In 2023 behaalde Ahold een omzet van 88,6 miljard euro, een onderliggende operationele winst van 3,6 miljard euro en een marge van 4,1 procent.
Outlook
Voor 2025 gaat de analistenconsensus uit van een omzet van 95,1 miljard euro, een onderliggende operationele winst van 3,8 miljard euro en een marge van 4,0 procent.
Analisten van Citi denken dat de omzet dit jaar met 6,3 procent zal stijgen, geholpen door een omzetbijdrage van 3 miljard euro van het overgenomen Profi Rom en een sterkere dollar. Citi verwacht dat Profi vanaf 2026 zal bijdragen aan de winst per aandeel.
UBS is minder positief en verwacht dat de marges in de VS onder druk dit jaar onder druk blijven staan. Daarom heeft de Zwitserse bank een verkoopadvies op Ahold.
De concurrentie zal dit jaar vermoedelijk toenemen en de volumegroei zal minimaal zijn, terwijl de inflatie laag is. "Een moeilijke omgeving", aldus UBS. De marges in Europa zullen volgens de bank wel stijgen dit jaar, maar dat zal onvoldoende zijn om de tegenwind in de VS het hoofd te kunnen bieden.
UBS rekent voor 2025 op een marge voor Ahold van 3,9 procent, met in de VS een marge van 4,2 procent.
Degroof Petercam zette het aandeel onlangs op de kooplijst en noemde Ahold een "uitstekende performer".
Hoewel resultaten uit het verleden geen garantie voor de toekomst bieden, is Degroof toch positief gestemd, kijkend naar hoe het bedrijf zich heeft voorbereid op de doelen voor de periode 2025 tot en met 2028. Degroof rekent dan ook op een hoge enkelcijferige groei van de winst per aandeel.
Het aandeel Ahold Delhaize noteerde maandag circa een half procent hoger, mogelijk geholpen door een koersdoelverhoging van KBC Securities. KBC verhoogde het koersdoel van 32,50 naar 38,00 euro. De analisten wezen op het volgens hen sterke trackrecord van Ahold Delhaize en de focus op het belonen van de aandeelhouders.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Meld u aan voor deBeurs.nl dagelijkse nieuwsbrief
en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!