Fed-functionarissen maken zich zorgen over de impact van importtarieven

Door ABM Financial News op 19 februari 2025 20:32 | Views: 4.961

Fed-functionarissen maken zich zorgen over de impact van importtarieven
Beeld: Federal Reserve

(ABM FN-Dow Jones) Beleidsmakers van de Federal Reserve zijn bezorgd over de impact van tarieven op de inflatie en verwachten geen renteverlagingen op de korte termijn. Dat bleek woensdagavond uit de notulen.

Beleidsmakers van het Federal Open Market Committee besloten tijdens de laatste bijeenkomst unaniem om hun belangrijkste beleidsrente stabiel te houden na drie opeenvolgende verlagingen van in totaal een vol procentpunt in 2024.

Sinds de bijeenkomst hebben de meeste functionarissen van de centrale bank met een voorzichtige toon gesproken over de richting van het beleid. De meesten vinden het huidige renteniveau prima, waardoor zij de tijd kunnen nemen om te beoordelen hoe verder te gaan.

Naast de algemene focus die Fed-functionarissen op werkgelegenheid en inflatie leggen, hebben de plannen van Trump voor het begrotings- en handelsbeleid extra onzekerheden in de overwegingen toegevoegd.

Aan de andere kant van de zorgen over tarieven en inflatie werd in de notulen melding gemaakt van “substantieel optimisme over de economische vooruitzichten, deels voortkomend uit de verwachting van versoepeling van de overheidsregelgeving of veranderingen in het belastingbeleid.”

Verschillende deelnemers merkten ook op dat het passend zou kunnen zijn om te overwegen de balansafbouw te pauzeren of te vertragen totdat de dynamiek van het schuldenplafond is opgelost.

Ook vond het merendeel dat het na afloop van de balansafbouw het verstandig zou zijn om de aankopen van activa zo te structureren dat de looptijdsamenstelling dichter bij de uitstaande voorraad staatsobligaties komt.

Ook werd de financiële stabiliteit besproken en merkten verschillende deelnemers op dat sommige banken kwetsbaar blijven voor een stijging van de langetermijnrente en de daarmee gepaard gaande ongerealiseerde verliezen op bankactiva.

Dit alles bleek niet echt als een verrassing te komen en had weinig impact op de financiële markten.

Bron: ABM Financial News


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor deBeurs.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.