Nvidia overtreft verwachtingen

Door ABM Financial News op 26 februari 2025 22:57 | Views: 4.161

Nvidia overtreft verwachtingen
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) Nvidia heeft het afgelopen kwartaal een 78 procent hogere omzet geboekt en een 80 procent hogere nettowinst en presteerde daarmee beter dan verwacht. Dit bleek uit de cijfers van het Amerikaanse techbedrijf.

"De vraag naar Blackwell is verbazingwekkend", zei CEO Jensen Huang. "We hebben met succes de grootschalige productie van Blackwell-AI supercomputers opgevoerd en in het eerste kwartaal miljarden dollars aan omzet behaald. AI ontwikkelt zich razendsnel, nu agentic AI en Physical AI de weg vrijmaken voor de volgende golf van AI die een revolutie teweeg zal brengen in de grootste industrieën", voegde hij toe.

De cijfers laten volgens marktvolgers zien dat de uitgaven aan en vraag naar AI-chips nog niet zijn afgenomen,  na een hausse van inmiddels twee jaar.

Nvidia boekte het afgelopen kwartaal een omzet van 39,3 miljard dollar, in vergelijking met 22,1 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder. Daarmee heeft het concern beter gepresteerd dan verwacht. Het concern rekende zelf op een omzet van 37,5 miljard dollar, plus of minus 2 procent. Analisten rekenden gemiddeld op een kwartaalomzet van 38 miljard dollar.

De Data Center-omzet steeg op kwartaalbasis met 16 procent tot 35,6 miljard dollar. Op jaarbasis was zelfs sprake van een 93 procent hogere omzet.

Onder de streep resteerde een nettowinst van 22,1 miljard dollar, ofwel 0,89 dollar per aandeel, tegenover 12,3 miljard dollar, ofwel 0,49 dollar per aandeel, in dezelfde periode een jaar eerder.

Op aangepaste basis boekte Nvidia een winst van 0,89 dollar per aandeel, terwijl de consensus rekende op 0,84 dollar per aandeel.

De brutomarge kwam het afgelopen kwartaal uit op 73,0 procent, tegen 74,6 procent in het voorgaande kwartaal en 76,0 procent in dezelfde periode een jaar eerder.

Over het hele boekjaar boekte het concern een 114 procent hogere omzet van 130,5 miljard dollar. Onder de streep resteerde een 145 procent hogere nettowinst van 72,9 miljard dollar. De brutomarge over het hele jaar kwam uit op 75,0 procent, tegen 72,7 procent in het voorgaande jaar.

Op 2 april 2025 betaalt Nvidia een kwartaaldividend van 0,01 dollar per aandeel.

Outlook

Voor het lopende kwartaal rekent Nvidia op een omzet van circa 43 miljard dollar, terwijl de markt rekende op 42 miljard dollar.

Het aandeel Nvidia noteerde woensdag in de elektronische handel nabeurs 0,2 procent lager.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor deBeurs.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.