Inflatie eurozone koelt licht af

Door ABM Financial News op 1 april 2025 11:08 | Views: 2.650

Inflatie eurozone koelt licht af
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De inflatie in de eurozone is in maart licht afgekoeld, terwijl ook de kerninflatie lager uitkwam dan in de maand ervoor. Dit bleek dinsdag uit voorlopige cijfers van statistiekbureau Eurostat.

De consumentenprijzen stegen afgelopen maand met 2,2 procent op jaarbasis, na een inflatie van 2,3 procent in februari en van 2,5 procent in januari.

Daarmee was de daling zoals verwacht. 

De kerninflatie kwam afgelopen maand uit op 2,4 procent, van 2,6 procent in februari.

De diensteninflatie in de eurozone noteerde in maart op 3,4 procent, van 3,7 procent in februari.

Op maandbasis stegen de consumentenprijzen in maart met 0,6 procent, terwijl de kernprijzen 1,0 procent hoger uitkwamen.

Maandag werd bekend dat de inflatie in Duitsland in maart licht is afgekoeld, tot 2,2 procent. Vorige week werd al duidelijk dat de inflatie in Frankrijk in maart stabiel is gebleven, terwijl in Italië sprake was van een hogere inflatie. In Spanje stegen de consumentenprijzen afgelopen maand juist veel minder hard.

De Europese Centrale Bank streeft naar een prijsstabiliteit van 2,0 procent.

Bron: ABM Financial News


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor deBeurs.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.