Debedrijfseconomiedocent schreef op 10 februari 2024 12:25:
Goh wat een popcorn forum is dit aan het worden.
Korte analyse naar de cijfers van eind deze maand toe:
Vergeleken met twee respectievelijk 5 jaar terug:
Aex + 10,8% + 59,8%
Aegon + 8,61% + 22,23%
ASR - 2,93% + 14,45%
Allianz + 6,23% + 33,46%
NN groep: - 30,44% + 0,69%
Het is niet echt om vrolijk van te worden, het langjarig koersrendement. Daarboven op komt natuurlijk nog een dividend rendement, echter heb ik hier ook niet vergeleken met de totalreturn index van de AEX.
Alle verzekeraars laten qua koers een underperformance zien, echter is NN groep duidelijk het zwakke broertje geweest de afgelopen jaren. Deze underperformance komt vooral naar voren sinds 2022.
Waar de concurrentie haar strategie heeft herzien (aegon, asr, allianz) zien ik bij NN groep de voorkeur om een jack of all trades te blijven met een internationale exposure. Knibbe geeft dat zelf aan in een antwoord op de AVA van verleden jaar. Los van alle unit-linked debacles die nu eindelijk opgelost lijken te zijn, zie ik dat de markt het waardeert wanneer er een concrete en directe focus is binnen een bedrijf (zie ASR, Aegon maar ook recentelijk GE en de splitsing). De mate waarin de synergie daadwerkelijk gerealiseerd wordt, lijkt mij beperkt.
Vooruitkijkend naar eind deze maand zou ik graag ook meer willen horen over de periode na de strategy 2025. Mocht NN financieel tegenvallen en er geen strategie-update komen, ga ik mijn investment casus van NN (hoge solv II, stabiele aandeelhouders return met stijgende dividenden en buy back op basis van een gediversificeerde portfolio die een groeiende operating income laat zien) herzien, aangezien er betere opties binnen dezelfde sector lijken te zijn.
In welke mate zien mede forummers dezelfde tendens dat er een premium vanuit de markt wordt geplaatst op (in dit geval verzekering) aandelen met een duidelijk focus in tegenstelling tot de brede portfolio bedrijven?
Discl: Long positie in Aegon, NN en ASR.