Koffiekamer « Terug naar discussie overzicht

Rusland

74.144 Posts, Pagina: « 1 2 3 4 5 6 ... 3699 3700 3701 3702 3703 3704 3705 3706 3707 3708 » | Laatste
het zwaard
3
Bezoek aan koning Charles was teken dat Zelensky op zelfde hoogte staat als Trump"
Het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan de Britse koning Charles III was meer dan protocol, zegt VRT NWS-journalist Ivan Ollevier. "Het was een sein van premier Starmer aan de buitenwereld dat Zelensky wat hem betreft op dezelfde hoogte staat als de president van de Verenigde Staten."

De Britse premier Starmer was vorige week donderdag nog bij Trump in het Witte Huis. Hij had toen een brief mee van de koning waarin Charles Trump uitnodigt voor een officieel staatsbezoek. Het is al de tweede keer dat Trump zo'n uitnodiging krijgt en dat is heel uitzonderlijk.

"Nu wou Starmer duidelijk maken dat een ontmoeting met koning Charles allesbehalve het voorrecht is van een president van de Verenigde Staten, maar dat dat recht ook de president van Oekraïne toekomt."

Vrt News
JP Samosa
2
quote:

DeZwarteRidder schreef op 3 maart 2025 07:55:

NOS Nieuws•
vandaag, 01:21
'Macron en Starmer stellen beperkte wapenstilstand van maand

Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk komen met een voorstel voor een beperkte wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland die een maand moet duren. President Macron heeft dat gezegd tegen de Franse krant Le Figaro, op de terugweg van de top in Londen.

Het zou gaan om een bestand dat alleen geldt voor "de lucht, zee en voor de energie-infrastructuur". Volgens deze informatie zouden de gevechten op land niet worden gestaakt. Het voordeel van zo'n beperkte wapenstilstand is volgens Macron dat die gemakkelijker te controleren is. Hij wees erop dat de lengte van de frontlinie vergelijkbaar is met de afstand tussen Parijs en Boedapest

Hoe verzin je het, n beperkte wapenstilstand………..
En ondertussen gewoon doorknallen over land……
DeZwarteRidder
4
NOELREPORTS
@NOELreports
·
50m
Russian losses per 03/03/25 reported by the Ukrainian General Staff

+1350 men
+11 tanks
+16 AFVs
+60 artillery pieces
+2 AD systems
+61 UAVs
DeZwarteRidder
0
NOELREPORTS
@NOELreports
Russia plans massive attacks: they aim to launch around 500 Shaheds and drones across Ukraine simultaneously every day, says Ukrainian intelligence deputy chief Skibitskyi.
kwekkel
3
quote:

JP Samosa schreef op 3 maart 2025 08:39:

[...]

Hoe verzin je het, n beperkte wapenstilstand………..
En ondertussen gewoon doorknallen over land……
Inderdaad waanzin. De Europese politici kunnen er nog niet aan dat alleen snel fabrieken bouwen voor munitie en hardware een must is. Dan kun je pas echt steunen en wat bewerkstelligen.
Dat gaat pas gebeuren als Oekraïne verloren is en er miljoenen vluchtelingen naar Europa stromen. Mogelijk dan niet eens, omdat ze te druk zijn met opvangen en tevergeefs slijmen bij Trump.
win some...
2
quote:

JP Samosa schreef op 3 maart 2025 08:39:

[...]

Hoe verzin je het, n beperkte wapenstilstand………..
En ondertussen gewoon doorknallen over land……
Het is een voorstel. Poetin zal er nooit mee instemmen. Maakt het misschien voor een nog wat groter deel van het Amerikanse publiek duidelijk dat Poetin geen vrede wil.
Kala
0
quote:

luchtschip schreef op 14 februari 2025 13:53:

[...] Putin snakt naar een wapenstilstand om zijn troepen weer op te kunnen bouwen [...]
Update voor 1 en 2 maart 2025

Terreinwinst voor Rusland: 32 km2
in en bij:
regio Kursk: Pohrebky, Mykolaivo-Daryne (bij Sverdlikovo)
regio Charkov: Nadiya (bij Kopanky), Zahryzove
regio Luhansk: Zolotarivka
regio Donetks: Pishchane (bij Pokrovsk)

Terreinwinst voor Oekraïne: 2 km2
bij Synkivka

Bron: de pro-Oekraïense site deepstatemap.live
benbelegger
4
quote:

ffff schreef op 2 maart 2025 15:47:

[...]
.....
Zijn ze alle drie , Trump, Putin en Zelensky ontvangen door de " Engelse Monarchie". Tjonge, jonge jonge....Wanneer breekt gezond verstand door en schaft men peperdure en volstrekt overbodige middeleeuwse monarchieën af.
....
In de middeleeuwen en ver daarvoor waren het koningen en keizers die op roof uit gingen.

In deze “moderne” tijd zijn het presidenten en andere alleenheersers die op roof uit zijn.

Rusland en Amerika zijn verworden tot een roofstaat, aangestuurd door infantiele, egocentrische mannetjes die nog behept zijn met de oerdrift van een stampende en snuivende stier.

Het is ronduit belachelijk om in deze tijd een ander land te willen veroveren.
Wat moet Poetin met nog meer land, hij heeft al 17.100.000 km2. Dat is tussen Poetins oren 1 miljoen km2 per strekkende centimeter.

Het is niets meer dan: wie het sterkst is die mag paren.

Het wordt tijd om dat middeleeuwse, prehistorische machtsvertoon af te schaffen.
closer
2
quote:

JP Samosa schreef op 3 maart 2025 08:39:

Hoe verzin je het, n beperkte wapenstilstand………..
En ondertussen gewoon doorknallen over land……
Een staakt-het-vuren van een maand in Oekraïne moet aantonen of de Russische president Vladimir Poetin ‘te goeder trouw handelt’. Dat zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Joean-Noël Barrot in een interview met radio France Inter.

Tijdens dit bestand kan worden afgetast of Rusland zich aan internationale afspraken wil houden, gezien de ‘imperialistische ambities’ van het land, in de woorden van de minister. Volgens Barrot is een staakt-het-vuren daarmee een opmaat naar echte vredesonderhandelingen.

Verder lezen: www.volkskrant.nl/buitenland/live-oek...
DeZwarteRidder
2
’Onconventionele, maar goed doordachte strategieën’
Jonge commandant brengt nieuwe hoop voor Oekraïne: ’Onder zijn leiding kunnen we de Russen terugdringen’

Brendan Mc Dade
Aangepast: 15 min geleden24 min geledenin Buitenland

Hoewel Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk een beperkt staakt-het-vuren in Oekraïne hebben voorgesteld, gaat de oorlog vooralsnog onverminderd verder. Het Russische leger heeft het echter zwaar te verduren en dat komt voor een groot deel door de inzet van Mykhailo Drapatyi, de onlangs aangetreden commandant van de Oekraïense grondtroepen.
DeZwarteRidder
2
Het Oekraïense leger wordt in het oosten van het land geteisterd door Russische offensieven, maar houdt desalniettemin moedig stand. In meerdere grote steden bevinden de soldaten uit Rusland zich in een benarde positie. Volgens de Amerikaanse denktank Institute for the Study of War brengt het Oekraïense leger de Russische strijdkrachten „onhoudbare verliezen” toe. In steden als Pokrovsk en Toretsk lijken Oekraïense troepen steeds meer de overhand te hebben, meldt The Telegraph.

Het Oekraïense platform DeepState, dat de oorlog in Oekraïne in kaart brengt, komt tot een vergelijkbare conclusie. Het Russische leger veroverde in februari 192 vierkante kilometer aan Oekraïens grondgebied, wat een stuk minder is vergeleken met de maanden daarvoor. Commandant Mykhailo Drapatyi heeft de leiding over Oekraïense troepen in de oostelijke regio Donbas en bewijst keer op keer zijn waarde.

www.telegraaf.nl/nieuws/207582057/jon...
luchtschip
0
Op 1 maart werd een eenheid van de Oekraïense grondtroepen aangevallen door een Russische raketaanval, bevestigen de grondtroepen.

Tragisch genoeg zijn er slachtoffers en gewonden.

Het commando en personeel van de grondtroepen betuigen hun medeleven aan de families en dierbaren van degenen die hun leven verloren.

x.com/NOELreports/status/189648616672...
closer
1
quote:

closer schreef op 3 maart 2025 11:31:

Een staakt-het-vuren van een maand in Oekraïne moet aantonen of de Russische president Vladimir Poetin ‘te goeder trouw handelt’. Dat zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Joean-Noël Barrot in een interview met radio France Inter.

Tijdens dit bestand kan worden afgetast of Rusland zich aan internationale afspraken wil houden, gezien de ‘imperialistische ambities’ van het land, in de woorden van de minister. Volgens Barrot is een staakt-het-vuren daarmee een opmaat naar echte vredesonderhandelingen.

Verder lezen: www.volkskrant.nl/buitenland/live-oek...
Het Verenigd Koninkrijk neemt afstand van het voorstel van de Franse president Macron voor een beperkte wapenstilstand van een maand in Oekraïne. Volgens Britse bronnen, geciteerd door de Financial Times, “liggen er meerdere opties op tafel die besproken moeten worden met de Verenigde Staten en Europese partners, maar over een bestand van een maand is geen overeenstemming”. Het idee daarvoor is “geen Brits plan.”

Verder lezen: www.nrc.nl/nieuws/2025/02/19/oorlog-i...
David Fernández
0
Frans Timmermans, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA, heeft zaterdagavond in Nieuwsuur een opvallende uitspraak gedaan over de oorlog in Oekraïne.

Volgens hem moet Europa niet langer twijfelen en directe aanvallen uitvoeren op Rusland. “Doe dat nou maar gewoon,” stelde hij. Zijn oproep om Europese kruisraketten in te zetten tegen Russische doelen zorgt voor felle reacties, zowel in de politiek als daarbuiten.

nieuwrechts.nl/102885-frans-timmerman...
luchtschip
1
quote:

PeterW schreef op 3 maart 2025 08:23:

Drones raken een van de grootste Russische olieraffinaderijen

In de nacht van 2 op 3 maart werd de raffinaderij Ufimsky in Rusland aangevallen door drones. De fabriek ligt op ruim 1.500 kilometer van de grens met Oekraïne.

Bron: Andrii Kovalenko , hoofd van het Centrum voor het Tegengaan van Desinformatie bij de Nationale Veiligheids- en Defensieraad van Oekraïne; Russische Telegram-kanalen

Details: Volgens informatie die op Russische Telegram-kanalen is gepubliceerd, werd om 02:38 (lokale tijd) een explosie gehoord bij de raffinaderij van Ufimsky.

Volgens het SHOT Telegram-kanaal, dat banden heeft met de Russische geheime dienst, besloeg de brand in de raffinaderij een oppervlakte van 100 vierkante meter.

x.com/i/status/1896423771491516683

Kovalenko merkte op dat de Ufimsky-raffinaderij een van de grootste in Rusland is. De capaciteit van dit olieraffinaderijcomplex, dat uit meerdere bedrijven bestaat, bedraagt ongeveer 20 miljoen ton olie per jaar.

Citaat van Kovalenko: "Ufa is een van de grootste olieraffinaderijen in Rusland. In termen van totale raffinagevolumes behoort Bashkortostan tot de top vijf olieraffinaderijen in het land. De raffinaderij is van strategisch belang voor het Russische leger, aangezien het deel uitmaakt van een groep bedrijven die brandstof leveren aan de strijdkrachten."

Bijgewerkt: Het hoofd van Basjkirostan heeft nog geen commentaar gegeven op de situatie in de republiek.

Ondertussen schreven Russische propagandakanalen in de ochtend, verwijzend naar het Ministerie van Noodsituaties, dat volgens de eerste berichten de oorzaak van de brand in de raffinaderij in Ufa vermoedelijk "technologische processen" waren.

www.pravda.com.ua/eng/news/2025/03/3/...
Gisteravond hebben Oekraïense drones een van de grootste olieraffinaderijen van Rusland aangevallen: "Bashneft" in Ufa ( Ufimski ). De raffinaderij, die kerosine, diesel en smeermiddelen levert aan het Russische leger, staat nu in brand. Jaarlijks verwerkt het ongeveer 20 miljoen ton olie.

Het Russische ministerie van Defensie beweert dat het 's nachts 7 drones heeft neergehaald, maar zegt niets over de explosies in de raffinaderij in Bashkortostan.

3 korte video's -- klik op de video voor grootbeeldscherm weergave

x.com/NOELreports/status/189645653729...
luchtschip
0
Rusland is bezig met planningen voor grootschalige aanvallen :

ze willen elke dag zo'n 500 Shaheds en drones tegelijk over Oekraïne lanceren, zegt de Oekraïense plaatsvervangend chef van de inlichtingendienst Skibitskyi.

x.com/NOELreports/status/189645518400...
JP Samosa
0
ffff schreef op 2 maart 2025 15:47:

[...]
.....
Zijn ze alle drie , Trump, Putin en Zelensky ontvangen door de " Engelse Monarchie". Tjonge, jonge jonge....Wanneer breekt gezond verstand door en schaft men peperdure en volstrekt overbodige middeleeuwse monarchieën af.
…………………
Heb je niet gezien hoe vereerd Trump zich voelt met de uitnodiging van Koning Charles.
Het is iets wat hij niet kan kopen. . Daar kan geen ‘deal ‘ tegenop.
Het al enorme ego wordt hiermee Nog meer gestreeld.

En dat is het enige wat telt voor Trump: Ik, ikke, me, myself and I
luchtschip
0
Richting Kupyansk ( Noord Oost Oekraïne )

Ten noorden van Kupyansk hebben Oekraïense troepen bevestigd dat ze offensieve operaties hebben uitgevoerd. Ze heroverden een aanzienlijk deel van het land en bereikten bijna Synkivka, opnieuw.

Er wordt nog steeds gevochten, waarbij Oekraïners proberen dieper door te dringen.

kaart met posities

x.com/NOELreports/status/189631623813...
closer
3
quote:

David Fernández schreef op 3 maart 2025 11:49:

Volgens hem moet Europa niet langer twijfelen en directe aanvallen uitvoeren op Rusland. “Doe dat nou maar gewoon,” stelde hij. Zijn oproep om Europese kruisraketten in te zetten tegen Russische doelen zorgt voor felle reacties, zowel in de politiek als daarbuiten.
Fake nieuws en verdraaien van wat hij zei. Zoals wel verderop in het artikel staat, zei hij:

“Wat heel belangrijk is, is dat Oekraïne in staat wordt gesteld om ook diep in Rusland klappen uit te delen, zodat de bevoorrading van de troepen spaak loopt voor de Russen.”

Kennelijk is "Nieuw Rechts" erg bang voor Timmermans want ze gaan maar door met aanvallen.
pakman
1
quote:

closer schreef op 3 maart 2025 12:01:

[...]
Fake nieuws en verdraaien van wat hij zei. Zoals wel verderop in het artikel staat, zei hij:

“Wat heel belangrijk is, is dat Oekraïne in staat wordt gesteld om ook diep in Rusland klappen uit te delen, zodat de bevoorrading van de troepen spaak loopt voor de Russen.”

Kennelijk is "Nieuw Rechts" erg bang voor Timmermans want ze gaan maar door met aanvallen.
klopt, onvoorstelbaar dat mensen dit steeds weer proberen hoger op de kaart te zetten, lees Media
74.144 Posts, Pagina: « 1 2 3 4 5 6 ... 3699 3700 3701 3702 3703 3704 3705 3706 3707 3708 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.

Direct naar Forum

Markt vandaag

 AEX
930,41  +8,49  +0,92%  18:05
 Germany40^ 23.029,60 +2,12%
 BEL 20 4.469,65 +1,11%
 Europe50^ 5.501,68 +0,70%
 US30^ 43.185,00 -1,44%
 Nasd100^ 20.442,80 -2,09%
 US500^ 5.848,71 -1,74%
 Japan225^ 37.316,20 -0,72%
 Gold spot 2.892,96 +1,24%
 EUR/USD 1,0488 +0,81%
 WTI 68,24 -2,63%
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer

Stijgers

THEON INTERNAT +9,20%
Van Lanschot ... +5,90%
ArcelorMittal +4,96%
NX FILTRATION +3,85%
ING +3,49%

Dalers

AZERION -5,16%
EBUSCO HOLDING -4,33%
Fugro -3,68%
PostNL -2,63%
Alfen N.V. -1,94%

EU stocks, real time, by Cboe Europe Ltd.; Other, Euronext & US stocks by NYSE & Cboe BZX Exchange, 15 min. delayed
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer, streaming powered by: Infront