Wellicht dat deze bestaande partner van Kpn wat kan betekenen?
Ze zijn er financieel in ieder geval best toe in staat.
Een bod op 30 procent van de aandelen en Carlos heeft het nakijken.
Bron: Fd
Het Chinese conglomeraat Hutchison Whampoa overweegt zijn aandelen in detailhandelsdochter A.S. Watson Group naar de beurs te brengen. A.S. Watson is in Nederland eigenaar van de drogisterijketens Kruidvat, Trekpleister, Prijsmepper en cosmeticaverkoper ICI Paris.
In een persverklaring zei Hutchison, tevens eigenaar van containeroverslagbedrijf ECT, alle opties voor A.S. Watson te bestuderen. Daarbij wil het wel de controle houden over de detailhandelsactiviteiten.
Een beursgang van A.S. Watson zou de grootste beursgang op een Aziatische beurs zijn in drie jaar. Mogelijk zou Hutschison met de beursgang HK$ 98 mrd, ofwel €9,25 mrd kunnen binnenhalen, zo becijfert Credit Suisse. De totale marktwaarde van A.S. Watson schat de Zwitserse bank op ruim HK$200 mrd.
A.S. Watson heeft in totaal meer dan 11.000 winkels in 33 landen. Naast de Nederlandse ketens exploiteert de groep onder andere Superdrug in het Verenigd Koninkrijk en Rossmann in Duitsland.
Hutchison geeft geen nadere informatie over het moment waarop over de toekomst van A.S. Watson wordt beslist.
A.S. Watson boekte vorig jaar een omzet van HK$ 148,6 mrd (€ 14 mrd). Daarop werd een resultaat voor rente en belastingen behaald van HK$ 10 mrd (€ 940 mln).
In Nederland bouwde A.S. Watson een stevige marktpositie op na overname van Kruidvat Holdingin 2002, dat daarvoor in handen was van familie De Rijcke. Kruidvat Holding had op dat moment meer dan 1900 winkels in Europa en meer dan 24.000 medewerkers in dienst. De familie De Rijcke ontving destijds een bedrag van 1,3 miljard euro voor het concern.
Gr. Ton