Imteger schreef op 22 december 2014 11:34:
Oproep tot een collectieve actie voor aanpassing van de schikking tussen Imtech en de VEB.
Wat is er aan de hand?
Imtech heeft samen met haar voormalige bestuurders, haar aansprakelijkheidverzekeraar en haar accountant KPMG een schikking getroffen met de Vereniging van Effecten Bezitters (VEB). Het gaat om een geheim aantal miljoenen euro’s, van tenminste 2,2 miljoen euro aan terugbetaalde bonussen tot maximaal het streefbedrag van 100 miljoen euro van de VEB. Imtech wil het schikkingsbedrag verdelen over alle aandeelhouders per 1 februari 2013 na beurs, zonder daarbij te letten op de daadwerkelijk geleden verliezen. Leden van de VEB per 7 oktober 2014 ontvangen ongeveer het dubbele bedrag van 1 euro per aandeel ten opzichte van nieuwere VEB leden. Er is geen enkele vergoeding voor aandelen die na 1 februari 2013 zijn aangeschaft. Ook niet als deze aandelen werden gekocht om de gemiddelde aankoopprijs te verlagen.
Maar de aansprakelijkheid van Imtech eindigde niet op 1 februari 2013 met uw mededeling dat er tenminste 100 miljoen was verdwenen in Polen. De veel grotere fraude in Duitsland was toen immers nog niet bekend. 100 miljoen euro zou niet zo problematisch zijn geweest. Op 23 april 2013 berichtte Imtech dat de fraude in Polen en Duitsland samen al was opgelopen tot 370 miljoen. Op 18 juni 2013 kwam er 31 miljoen euro aan afschrijvingen bij voor de Benelux en Spanje. Op 20 januari 2014 rapporteerde Imtech een boekverlies van 40 miljoen euro op de verkoop van haar Turkse dochter Arma. Op 18 februari 2014 informeerde Imtech over corruptie bij haar Zwitserse dochter Fritz & Macziol. Tenslotte zouden er nog onregelmatigheden kunnen zijn geweest in Nederland en Duitsland bij de bouw van energie centrales. Ondertussen veranderde Imtech in een speelbal van de banken en hedge fondsen. Imtech moest 110 miljoen euro rente en 78 miljoen euro kosten betalen aan de banken. Samen is dit 629 miljoen euro. De balans van Imtech is hier niet tegen bestand. Na 1 februari daalde de koers van het aandeel door dit alles van 13,25 naar 0,007 euro.
Mijns inziens moet daarom het schadebedrag naar rato van de geleden schade worden verdeeld over alle aandeelhouders, die aandeelhouder waren op het moment van het tot stand komen van de schikking op 7 oktober 2014. Misschien ontvangt iedereen dan slechts een klein deel van de geleden schade retour, maar dat is helaas niet anders. Het schadebedrag is dan in ieder geval wel eerlijk verdeeld en Imtech voorkomt daarmee naar alle waarschijnlijkheid een collectieve claim over de periode van 1 februari 2013 tot 7 oktober 2014. Dat is beter voor Imtech en beter voor degenen die nog steeds trouwe aandeelhouders zijn.
Ik heb het bovenstaande voorgesteld aan Imtech, maar Imtech heeft mijn voorstel afgewezen. Ik ben daarom voornemens om beslag te laten leggen op het totale schikkingsbedrag, totdat er duidelijkheid is over de omvang en de oorsprong van het schikkingsbedrag en er door de rechter een rechtmatige bestemming en verdeling is vastgesteld. Er zijn echter velen die belang hebben bij een nette verdeling van het schikkingsbedrag. Het is daarom redelijk om de juridische kosten samen te delen.
Ik stel voor dat iedere belanghebbende honderd euro overmaakt naar de stichting Imtech-Eerlijk-Delen om de juridische kosten te dekken. Uiteraard ontvangen allen het geld dat overblijft na afloop terug. Mocht het zo zijn dat er onvoldoende financiële middelen worden verzameld om een collectieve actie te beginnen, dan krijgt iedereen zijn gehele inleg weer netjes retour.
Wie doet er mee? Mail naar
imtecheerlijkdelen@kpnmail.nl en schrijf jezelf in.
Al die miljoenen moeten bij de juiste mensen terecht komen!