effe het volledige bericht posten:
Amsterdam (BETTEN BEURSMEDIA NEWS) - Macintosh, eigenaar van winkelformules als Halfords en Kwantum, verkoopt de meubelbedrijven Piet Klerkx en Soutenbeek aan de Mandemakers Groep. Dit heeft het detailhandelsbedrijf maandag bekendgemaakt. Financiele details worden niet gegeven. Wel denkt Macintosh een niet nader bekendgemaakte boekwinst te kunnen realiseren.
Piet Klerkx en Stoutenbeek behalen met zo'n 435 medewerkers een omzet van ruim EUR 80 miljoen met een 'bescheiden positief' bedrijfsresultaat. Eind 2005 hadden de twee bedrijven, die bij Macintosh in het cluster Living Furniture, 13 vestigingen met een verkoopoppervlakte van 88.000 vierkante meter.
Macintosh wil de twee bedrijven, die actief zijn met de formules Piet Klerkx, Meubelwereld, Woonexpress, Stoutenbeek en Mondileder, met ingang van 1 januari 2007 verkopen. De Mandemakers Groep, gevestigd in Waalwijk, bezit onder meer Brugman Keukens, Morres wonen en Sanders Meubelstad.
Macintosh zegt zich in de sector Living, inclusief de te verkopen onderdelen goed voor ruim 40% van de omzet, te willen concentreren op woningdecoratie. Met Kwantum bezit Macintosh de grootste aanbieder van woningdecoratie-producten. In Frankrijk bezit het bedrijf GP Decors.
De verkoop is onder meer afhankelijk van een positief advies van de ondernemingsraden en goedkeuring van de NMa. Ook zijn er in een door de twee bedrijven getekende intentieverklaring bepalingen opgenomen voor een due diligence onderzoek.
De verwachting is dat halverwege deze maand een definitieve overeenkomst getekend kan worden en begin maart, na goedkeuring van de NMa, de leveringsakte.
De meubelbranche in Nederland heeft de afgelopen jaren te lijden gehad onder lagere consumentenbestedingen. Zo constateerde branche-organisatie CBW in het eerste kwartaal van 2006 dat voor het eerst sinds 2001 alle deelbranches omzetgroei lieten zien.
Zowel Piet Klerkx als Stoutenbeek zagen in 2005 de omzet 'duidelijk' dalen, zo blijkt uit het jaarverslag van Macintosh. In de eerste helft van 2006 meldde Macintosh opnieuw een omzetdaling bij de meubelactiviteiten terwijl de omzet van de totale woonbranche in Nederland volgens het CBW steeg met 6,2%. Begin 2006 verkocht Macintosh al een vestiging van Stoutenbeek in Axel (Zeeland).
De Mandemakers Groep, die in private handen is, is naar eigen zeggen marktleider op de retailmarkt in keukens en heeft een toonaangevende positie op het gebied van sanitair. Het bedrijf denkt dat de omzet in meubelen door de overname zal toenemen tot zo'n EUR 200 miljoen. De formules zullen de markt zelfstandig blijven bewerken.
dit is dus toch wel positief:
Wel denkt Macintosh een niet nader bekendgemaakte boekwinst te kunnen realiseren.