Iets voor Quickk? (uit de koffiekamer)
ffff - 30 okt 07, 15:19 | Reageer | Quote | Zoek | Aanbevolen: 0
Een paar weken geleden kwam er een KK-bezoeker met de vraag: Kan ik nog iets doen met een stapeltje Gold Field aandelen, blijkbaar gevonden op zolder.
Ik wees hem op de maandelijkse veiling in Brussel van "oude" aandelen, van bedrijven die inmiddels door andere bedrijven zijn overgenomen.
Afgelopen vrijdag was er weer zo'n veiling en ik heb dat eens zitten bestuderen en viel van de ene verbazing in de andere:
Conclusie:
1:
De handel is heel slapjes. " Men" heeft blijkbaar geen zin meer in rompslomp en koopt de gangbare stukken niet meer op.
2:
Aangeboden aandelen van gefuseerde bedrijven als Goldfield, Petrofina, KLM, Arbed, Kredietbank en nog een heel stel vonden géén afnemer, terwijl dat toch echt waardvolle stukken zijn als je bekijkt wat ze representeren.
3:
Er worden aandelen aangeboden op de veiling die men gewoon bij ziojn bankier kan inleveren en dan op je effectenrekening plaatsen. Eigenlijk een heel eenvoudige manieer voor een gepensioneerde om een centje te verdienen. Er werd aangeboden Payton Planar, Arcelor IBT die gewoon op dit moment op de beurs noteren en je hoeft ze simpelweg maar in te leveren en ze staaan op je effectenrekening.
4:
Nogal wat aanbod van 100 procent failliete bedrijven. Eeen beetje onnozel en dom dus: City Hotels , die ellendige Internoc uit Veenendaal en nog wat van dat failliete troep.
5:
Toch kun je heerlijk fantaseren bij de handel die WEL gebeurde: Blijkbaar een Congolees met grootse plannen: Banque Commercial du Congo werd wel opgekocht en een partij Chemin de Fer Kinshasa Dilolo - Lumumba. Volgens mij gaat dat een rijke Afrikaan worden!
6 Onroerend goed stukjes worden er wel uitgepikt: daar moeten natuurlijk krenten tussen zitten als je maar weet waar dat onroerend goed certificaat precies voor staat...
Al met al de moeite om te bestuderen, al valt op: Wat worden we "gemakszuchtig".
EN DAN DE LES: Verkoop nou maar bij een overname je stukken, want als je ze vast houdt , zoals zo vaak in de KK beweerd, dan loop je toch ook goede kans dat je ze op de veiling in Brussel ook al niet kwijtraakt. Dus WEGDOEN die Versatels, Getronics etc. etc en niet tegen de bierkaaien vechten.
Peter