Cate, ten « Terug naar discussie overzicht

DSM investeert USD 450 mln in Dyneema-activit

4 Posts
Hans_U
1
Amsterdam (BETTEN FINANCIAL NEWS) - DSM gaat tot USD 450 miljoen investeren in de vergroting van de productiecapaciteit van de Dyneema-activiteiten. Dat heeft het concern donderdag bekendgemaakt in een persbericht.

Met de vergroting van de capaciteit denkt DSM maximaal te kunnen profiteren van de verwachte voortgaande groei van de vraag in de Verenigde Staten naar 's werelds sterkste vezel. DSM Dyneema realiseerde de afgelopen jaren een omzetgroei van meer dan 15% per jaar en DSM verwacht dat de businessgroep zijn groeilijn zal versnellen.

Er zijn, zo schrijft DSM, inmiddels engineering-studies gestart voor het voorgenomen investeringsprogramma, waarvan de uitvoering naar verwachting in een aantal fasen zal plaatsvinden in de komende 2 tot 3 jaar.

De uitbreiding zal naar verwachting resulteren in een significante toename van de productiecapaciteit van DSM's fabrieken in de Verenigde Staten voor de Life Protection-markt, waarbij tevens een nieuwe doorbraaktechnologie voor ballistische en andere toepassingen zal worden geintroduceerd. Dit zal het grootste investeringsprogramma zijn sinds de start van grootschalige productie van Dyneema.

De eerste additionele productielijn van dit nieuwe investeringsprogramma in meerdere fasen zal naar verwachting in 2009 operationeel zijn. De meerderheid van de investeringen zal waarschijnlijk plaatsvinden in de Verenigde Staten.

(c) BETTEN FINANCIAL NEWS (tel: +31 20 710 1756; fax: +31 20 710 1875)

Interessant als je beseft dat TenCate op dit moment meer dan 40% van de Dyneema produktie van DSM afneemt. Ga er maar gerust van uit dat een significant gedeelte van de nieuwe produktie ook door TenCate verwerkt gaat worden.

succes, groeten, Hans.
Hans_U
0
Naschrift : de Vries meldde op de laatste aandeelhoudersvergadering dat TC 43% van de Dyneema produktie van DSM afneemt.

Hij bedoelde misschien de Nederlandse produktie.
Maakt voor de teneur van het verhaal uiteraard niet uit. Dit is zelfs voor DSM een substantiële investering die ze alleen doen na gedegen (markt)onderzoek, ergo (sterk) toemenemde vraag naar produkten waar Dyneema in verwerkt wordt.

Voeg daar nog eens bij dat je bij een grotere produktiecapaciteit normaliter ook op (wat) lagere prijzen mag rekenen (=lagere inkoopprijzen voor TC).
En als de produktie dan ook nog eens hoofdzakelijk in de VS plaatsvindt, waar TC een belangrijke afzetmarkt heeft, vind ik het al met al heel goed nieuws.

Mooi spul, Ten Cate. Gewoon op de plank laten liggen, het mooiste komt nog.

Succes, groeten, Hans.
4 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.

Direct naar Forum

Markt vandaag

 AEX
816,27  +15,01  +1,87%  10:46
 Germany40^ 20.094,90 +1,54%
 BEL 20 4.037,08 +2,72%
 Europe50^ 4.717,47 +1,31%
 US30^ 38.743,60 +2,07%
 Nasd100^ 17.676,80 +1,30%
 US500^ 5.142,88 +1,62%
 Japan225^ 33.029,10 +2,52%
 Gold spot 3.005,82 +0,75%
 EUR/USD 1,0942 +0,27%
 WTI 60,88 +0,02%
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer

Stijgers

THEON INTERNAT +4,91%
FASTNED +4,58%
Alfen N.V. +4,14%
Pharming +4,10%
Galapagos +3,90%

Dalers

ENVIPCO -5,92%
Flow Traders -2,57%
Sif Holding -1,51%
KPN -0,61%
INPOST -0,49%

EU stocks, real time, by Cboe Europe Ltd.; Other, Euronext & US stocks by NYSE & Cboe BZX Exchange, 15 min. delayed
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer, streaming powered by: Infront