Cate, ten « Terug naar discussie overzicht

Resultaten 1e kwartaall 2012

12 Posts
Bir
0
TenCate start 2012 conform de verwachting
27 april 2012
Trading update TenCate eerste kwartaal 2012
Omzet en bedrijfsresultaat
X € miljoen Eerste kwartaal 2012 Eerste kwartaal 2011 Mutatie
Omzet 257 279 -8%
EBITA 13,2 20,1 -34%
Nettowinst 5,1 10,0 -49%
De gerealiseerde omzet en winst in het 1e kwartaal van 2012 zijn conform verwachting. De vergelijking met het 1e kwartaal 2011 is niet maatgevend, aangezien vorig jaar een uitzonderlijk hoge omzet in TenCate Defender™ M werd behaald.
De eerder uitgesproken verwachtingen voor geheel 2012 blijven gehandhaafd, onvoorziene omstandigheden daargelaten.
Sector Advanced Textiles & Composites
De omzet van producten aan het Amerikaanse leger lag, zoals verwacht en eerder medegedeeld, onder het uitzonderlijk hoge omzetniveau van het eerste kwartaal van 2011. Aan het eind van het eerste kwartaal in 2012 trok de vraag vanuit het Amerikaanse leger weer aan. Orders zijn inmiddels ontvangen voor nieuwe projecten.
De overige marktsegmenten binnen TenCate Protective Fabrics waren terughoudend, met uitzondering van de internationale vraag naar het beschermende weefsel TenCate Tecasafe™ Plus.
De Europese markt voor veiligheidsweefsels liet aan het einde van het eerste kwartaal weer groei zien, waardoor de orderpositie is toegenomen.
De omzet in armourmaterialen (bepantsering) in de Verenigde Staten van Amerika lag op een lager niveau in vergelijking met het eerste kwartaal van 2011.
De markt voor aerospacecomposieten bleef zich sterk ontwikkelen, wat ook op langere termijn als een belangrijke pijler onder de groei van TenCate kan worden beschouwd. Daarnaast worden markten ontwikkeld voor TenCate Industrial Composites (automotive, olie- & gaswinning en andere industriële toepassingen). Hierin past de recente acquisitie van het composietenbedrijf PMC Baycomp, die de door de industriële markt, gelet op het aantal nieuwe aanvragen, als zeer positief wordt beschouwd. TenCate Industrial Composites beschikt momenteel over concrete projecten voor de automotivemarkt.
De ontwikkelingen rond het TenCate ABDS™ active blast countermeasure system verlopen volgens plan. In samenwerking met overheidsinstanties en industriële partners wordt de marktimplementatie voorbereid. Dit proces gaat initieel gepaard met additionele ontwikkelingskosten, welke deels met derden worden gedeeld.
Sector Geosynthetics & Grass
De omzetontwikkeling in geosynthetics en kunstgras was conform verwachting.
TenCate Geosynthetics liet een voortzetting van de goede gang van zaken zien. Vooral in de VS was sprake van een goede ontwikkeling, die deels het gevolg is van nieuwe producten.
In de Grass-groep was in de vezelproductie (upstream) nog geen herstel van de resultaten, mede als gevolg van van het seizoenseffect.
De downstreamactiviteiten ontwikkelden zich in de gewenste richting, mede ten gevolge van de in 2011 genomen maatregelen.
Overige activiteiten
Bij zowel TenCate Enbi als Xennia Technology was de gang van zaken in lijn met de ontwikkelingen in het afgelopen jaar. Voor beide ondernemingen geldt dat Azië momenteel de meeste groeipotentie biedt.

Koninklijke Ten Cate nv
Almelo, vrijdag 27 april 2012
Bir
0
Resultaten zijn minder, dat was ook verwacht, maarde vooruitzichten zijn wel ok.
Noch hom, noch kuit.

Ben benieuwd naar de mening van andere beleggers.
s.lin
0
MARKET TALK: Ten Cate KW1 valt tegen, outlook stelt gerust - ABN Amro
Gepubliceerd: 08:53
AMSTERDAM (Dow Jones)--De kwartaalcijfers van Ten Cate (KTC.AE) vallen iets tegen, maar daarbij moet worden aangetekend dat het eerste kwartaal niet maatgevend is voor de rest van het jaar, zegt Maarten Bakker van ABN Amro Investment Research. Bovendien "verzacht" de gehandhaafde outlook, met de verwachting dat de resultaten in 2012 in overeenstemming zullen zijn met 2011, de pijn, aldus de analist. ABN Amro houdt op Ten Cate een buy-advies bij een koersdoel van euro39,00. Het aandeel is donderdag gesloten op euro23,34. (BTK)

(c) 2012 Dow Jones & Company, Inc.
jan4210
0
Ik ben bang dat de koers behoorlijk lager opent. Het is echter mogelijk als de analisten zich niet te negatief uitlaten , dat er enig herstel plaats zal vinden gedurende de rest van de dag. Ik blijf persoonlijk geloven in het aandeel op lange termijn , echter ons geduld wordt regelmatig wel op de proef gesteld.
Bir
0
jan4210
0
De reactie van de markt op de gepubliceerde cijfers van KTC vallen mee. De meeste analisten blijven optimistisch gestemd over de toekomst van het bedrijf. De halfjaarcijfers gaan wel een cruciale rol spelen hoe de koers zich verder gaat ontwikkelen.Het zullen vooral de economische ontwikkelingen in Amerika en het Verre Oosten zijn die een hele belangrijke rol gaan spelen.
voda
0
UPDATE:Ten Cate daling omzet, winst in KW1 door daling vraag leger VS


(Update van eerder gepubliceerd bericht 'Ten Cate daling omzet, winst in KW1 door gedaalde vraag Defender M van VS-leger', om extra informatie toe te voegen, commentaar analisten en recente koersontwikkelingen.)


AMSTERDAM (Dow Jones)--Koninklijke Ten Cate nv (KTC.AE) heeft in het eerste kwartaal van 2012 minder omzet en winst geboekt, vooral als gevolg van een sterk gedaalde vraag van het Amerikaanse leger naar Defender M-materiaal, blijkt vrijdag tijdens de presentatie van de eerstekwartaalcijfers van het concern.

Deze gedaalde afzet kon maar ten dele worden gecompenseerd door omzetgroei bij andere materialen en producten.

Ten Cate verwacht verbetering van de marktomstandigheden in de tweede helft van het jaar, en voorziet daarbij ook verkoop van Defender M aan militaire eenheden in landen buiten de VS. Voor heel 2012 worden resultaten verwacht die in lijn zijn met die van 2011.

De omzet daalde in de eerste drie maanden met 8,0% naar EUR257 miljoen, van EUR279 miljoen in dezelfde periode van 2011. Het bedrijfsresultaat (EBITA) nam met 34% af tot EUR13,2 miljoen van EUR20,1 miljoen.

De nettowinst exclusief bijzondere lasten kwam 49% lager uit op EUR5,1 miljoen, tegen EUR9,9 miljoen een jaar eerder.

Bij de divisie Sector Advanced Textiles & Composites lag de omzet van producten aan het Amerikaanse leger, zoals verwacht en eerder meegedeeld, onder het uitzonderlijk hoge omzetniveau van het eerste kwartaal van 2011. Aan het eind van het eerste kwartaal in 2012 trok de vraag vanuit het Amerikaanse leger weer aan. Orders zijn inmiddels ontvangen voor nieuwe projecten, meldt het concern in het begeleidend persbericht.

De omzetontwikkeling bij de divisie Geosynthetics & Grass was daarentegen volgens het concern conform verwachting.

Bij zowel TenCate Enbi als Xennia Technology was de gang van zaken in lijn met de ontwikkelingen in het afgelopen jaar. Voor beide ondernemingen geldt dat Azië momenteel de meeste groeipotentie biedt, aldus het concern.

Analist Maarten Bakker van ABN Amro Investment Research spreekt van licht tegenvallende resultaten, maar tekent daarbij aan dat het eerste kwartaal niet maatgevend is voor de rest van het jaar. Bovendien verzacht de gehandhaafde outlook de pijn, stelt de analist, die een buy-advies en koersdoel van EUR39,00 hanteert.

De analisten van Rabobank redeneren echter dat de optmistische houding van het concern - wat betreft het handhaven van de outlook - het beeld bevestigt dat de divisie industriele componenten excellente groeikansen heeft en dat PMC Bauycomp, dat eerder dit jaar door Ten Cate werd overgenomen, mogelijk dit jaar al aan de resultaten zal bijdragen. De bank hanteert een buy-advies en koersdoel van EUR30,00.

Het aandeel noteert vrijdag omstreeks 13.10 uur 0,6% lager op EUR23,21, waarbij de Mid Cap 0,3% wint.


Door Bart Koster en Patrick Buis; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715200; bart.koster@dowjones.com


s.lin
0
MARKET TALK: Ten Cate resultaten KW1 zwak - Rabobank
Gepubliceerd: 10:01
AMSTERDAM (Dow Jones)--De trading update van Ten Cate (KTC.AE) is in de visie van Rabobank zwak, waarbij de ebita met euro13,2 mln, ver onder de door Rabobank verwachtte euro18,2 mln is uitgekomen. De analisten, met een buy-advies en koersdoel van euro30, merken echter op dat het concern zijn outlook voor het gehele boekjaar handhaaft en dat Ten Cate's resultaten altijd zeer volatiel zijn. De optimistische houding van het concern bevestigt volgens de analisten het beeld dat de divisie industriele componenten een excellente groeikansen heeft en dat PMC Baycomp, dat eerder dit jaar werd overgenomen door het bedrijf, mogelijk dit jaar al aan de resultaten zal bijdragen. Omstreeks 10.00 uur noteert het aandeel 0,9% lager op euro23,12, terwijl de Midkap 0,3% hoger noteert. (PBU)

(c) 2012 Dow Jones & Company, Inc.
s.lin
0
MARKET TALK: Ten Cate beneden verwachting, maar trekt aan - SNS
Gepubliceerd: 11:30
AMSTERDAM (Dow Jones)--De kwartaalresultaten van Ten Cate (KTC.AE) vielen tegen, maar in de meeste divisies trekt de marktvraag in het tweede kwartaal weer aan, concludeert Gert Steens van SNS Securities. De SNS-analist merkt op dat hij waarde blijft zien in de productportefeuille van Ten Cate. Hij handhaaft zijn buy-advies bij een koersdoel van euro40,00. Omstreeks 11.30 uur noteert het aandeel 1,6% lager op euro22,96, terwijl de Midkap met 0,2% stijgt. (BTK)

(c) 2012 Dow Jones & Company, Inc.
[verwijderd]
0
De grote drijfveren van de afgelopen jaren waren militaire uniformen en composieten met een uitstekende marge en omzetgroei. Voor dit jaar zullen de uniformen lager uitkomen en blijven de composieten groeien. Waar komt de rest van de groei vandaan dit jaar? Uit de bewoordingen van het persbericht maak ik op, dat de orders van het USA leger een kwartaal eerder kwamen dan verwacht. Tijdens de AvA werd gesproken over aantrekken van die afzet in H2 2012. De omzet was in H1 vorig jaar extreem hoog.
Kunstgras komt pas in de loop van volgend jaar weer echt op gang volgens TenCate tijdens de AvA. Wellicht valt de marge dit jaar wat mee, want die was vorig jaar vanwege integratiekosten en onderbezetting wel erg laag.
Geosynthetics zou ook dit jaar wel weer eens harder kunnen gaan dan verwacht met een redelijke marge. Twee grote projecten zijn losgekomen in de USA en China ; TenCate is positief over de ontwikkelingen in het Verre Oosten.
Enbi en Xennia groeien door, maar zijn nog small fish vergeleken met de andere twee divisies. Ik sluit niet uit dat Enbi dit jaar verkocht kan worden tegen een redelijke prijs; Enbi staat al jaren te koop, maar er is nog nimmer een redelijk bod geweest.
De grote groeiers voor de toekomst Antiballistic systems en automotive zullen dit jaar nog niet tot de omzet bijdragen ; gaat de introductie van antiballistic misschien toch nog wat sneller dan ik dacht. De weg van automotive gaat niet zo snel. Als de eerste testen voor velgen succesvol zijn kan in de loop van volgend jaar pas omzet tot stand komen, volgens de Vries tijdens de AvA.

Dit jaar mijns inziens dus gematigd, maar volgend jaar komt de echte gang naar verdubbeling van de omzet er weer in.
Zoef
Bir
0
Zoef, de composieten worden gebruikt in voertuigen, vliegtuigen, schepen, maar ook in gebouwen. In combi met de anti-ballistische systemen zit daar daar de meeste potentie (vooral bescherming ook tegen blast is echt top of the bill)

De Vries is in de slipstream van onze koningin meegeweest op staatsbezoek naard VAE, verder is bekend dat Azie veel belangstelling heeft voor beschermingstoepassingen. (Defensie) Ik hoef je niet uit te leggen denk ik, hoeveel geld er om gaat in die wereld. Daar waar wij (Westen) gigantisch bezuinigen op Defensie-aangelegenheden, breidt met name China enorm uit, samen met landen als Taiwan en Indonesie. In die hoek zit echt een groeimarkt.

Het zou mij niet verbazen als de omzetvolumes van dit soort matrialen uiteindelijk zelfs de hele kar kunnen trekken van TenCate.

Grtn Bir.
Bir
0
Tis niet voor niets dat ondanks de traditioneel lagere 1e Kwartaalcijfers, alle anaysten het enorme potentieel zien en stevige buys hanteren. (30-40 €)
12 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.

Direct naar Forum

Markt vandaag

 AEX
914,83  -4,43  -0,48%  18:05
 Germany40^ 22.892,70 -0,46%
 BEL 20 4.479,88 -0,18%
 Europe50^ 5.419,95 -0,57%
 US30^ 42.012,50 +0,09%
 Nasd100^ 19.777,70 +0,46%
 US500^ 5.672,25 +0,14%
 Japan225^ 37.578,60 -0,31%
 Gold spot 3.023,52 -0,74%
 EUR/USD 1,0813 -0,41%
 WTI 68,29 -0,06%
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer

Stijgers

Pharming +4,55%
VASTNED +1,78%
PROSUS +1,73%
KPN +1,73%
Galapagos +1,17%

Dalers

EBUSCO HOLDING -3,73%
NX FILTRATION -3,29%
RANDSTAD NV -3,04%
BESI -2,94%
AALBERTS NV -2,94%

EU stocks, real time, by Cboe Europe Ltd.; Other, Euronext & US stocks by NYSE & Cboe BZX Exchange, 15 min. delayed
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer, streaming powered by: Infront