'Afschrijving CVG overschaduwt resultaten'
Gepubliceerd op 25 jan 2013 om 10:15 | Views: 505
CVG 16:09
EUR 4,90+0,10(+2,08%)
AMSTERDAM (AFN) - De forse afschrijving die papierfabrikant Crown van Gelder (CVG) donderdag aankondigde, heeft de resultaten over 2012 overschaduwd. De vooruitzichten voor 2013 zijn negatief, schrijven analisten van SNS Securities vrijdag. SNS verlaagt de waardering voor de aandelen Crown van Gelder naar 'hold' van 'accumulate' en zet ook het koersdoel een euro lager op 5,25 euro.
De bank zegt nog steeds een verbetering van de resultaten te verwachten, maar de opleving zal wel langzamer gaan dan eerder verwacht. De voorlopige resultaten over 2012 noemt SNS ,,redelijk''. CVG meldde donderdag een voorlopige nettowinst van 1 miljoen euro. De volumes stegen met 6 procent en de tak nieuwe producten presteerde goed. De papierproducent schrijft echter circa 20 miljoen euro af op vaste activa en neemt nog eens een belastinglast zo'n 5 miljoen euro. De afschrijving is al de derde in 5 jaar, merkt SNS op.
De prijzen van pulp, grondstof voor papier leken begin 2012 omlaag te gaan, maar de marktomstandigheden bleven moeilijk en het prijsniveau bleef hoog. SNS verwacht niet dat daar in de eerste helft van 2013 verandering in komt.
CVG noteerde vrijdag rond 10.00 uur 0,5 procent hoger op 4,82 euro. Donderdag leverde het aandeel fors in.