Cate, ten « Terug naar discussie overzicht

PB: TenCate trading update derde kwartaal 2014

7 Posts
maci
0
Published: 08:00 CEST 24-10-2014 /GlobeNewswire /Source: Koninklijke Ten Cate NV / : KTC /ISIN: NL0000375749

Koninklijke Ten Cate NV : TenCate: Autonome omzetgroei zet door

TenCate trading update derde kwartaal 2014

===
Kerncijfers derde kwartaal 2014 zie: www.tencate.com
(Staatje wordt niet goed weergegeven hier.)
===

TenCate boekte in het derde kwartaal van 2014 een autonome omzetgroei van 3% bij een gelijk gebleven EBITA, vergeleken met het derde kwartaal van 2013.
De groei zoals deze zich in de eerste helft van het jaar binnen de marktgroepen TenCate Advanced Composites en TenCate Grass heeft gemanifesteerd continueerde zich ten opzichte van vorig jaar

De defensie-gerelateerde omzet steeg in het derde kwartaal ten opzichte van de voorgaande kwartalen van 2014 en was gelijk aan het derde kwartaal van 2013. De vraag naar TenCate Defender(TM) M producten herstelde zich sterk ten opzichte van de zwakke performance eerder in het jaar. Herstel van de armour-omzet deed zich nog niet voor, mede door voortgaande vertraging van projecten. Er is sprake van een groeiend aantal prospects, maar de timing van deze projecten blijft vooralsnog onzeker.

In het derde kwartaal is de waarde van de nettoschuld op de balans afgenomen ten opzichte van medio 2014. Deze afname bleef beperkt door de sterk gestegen dollarkoers.

Sector Advanced Textiles & Composites

De omzet van de marktgroep TenCate Protective Fabrics groeide in het derde kwartaal, met name in het segment industrial safety (TenCate Tecasafe® Plus). De orderpositie in dit segment ontwikkelde zich gunstig. Dit is mede het gevolg van een gerichte focus op grote industriële sectoren, zoals de olie- en gasindustrie en energiebedrijven waar persoonlijke bescherming een hoge prioriteit heeft. In het lagere segment van de industriële markt was een daling van de omzet te zien.

De omzet van TenCate Defender(TM) M liet zoals verwacht in het derde kwartaal een forse toename zien ten opzichte van de voorafgaande kwartalen van dit jaar. Ook in deze markt zijn de vooruitzichten voor de rest van het jaar positief.

De aerospace-gerelateerde omzet van de marktgroep TenCate Advanced Composites nam toe, vooral gedreven door de posities van TenCate in het Airbus A350 en Boeing 787 programma. De omzet in de ruimtevaartindustrie daalde, wat een nadelig effect had op de omzetmix.
Op het gebied van 'new business development' waren de ontwikkelingen gunstig. De groeiende omzet in de automotive industrie is nog voornamelijk geconcentreerd binnen het sportwagen- en autosportsegment (Formule 1). Ook op het gebied van performance composites (onder meer de sport/leisure markt) steeg de omzet in het derde kwartaal ten opzichte van 2013.

De voortgaande sterke daling van de omzet in armour composites ten opzichte van vorig jaar deed zich met name voor in de VS. Projecten liepen vertraging op door een latere start dan gepland.

Sector Geosynthetics & Grass

De omzet in het derde kwartaal van de marktgroep TenCate Geosynthetics groeide licht. De omzet in Azië en de VS steeg ten opzichte van vorig jaar. De markt bleef in Europa terughoudend en grondstofkosten stegen, waardoor de marges onder druk bleven staan.

De marktgroep TenCate Grass groeide licht, mede door een krachtiger positionering op de Amerikaanse markt. Door de toegenomen vraag naar kunstgrasvezels realiseerde TenCate Grass upstream een duidelijke groei van de omzet. Positieve efficiency-effecten werden deels teniet gedaan door gestegen grondstofkosten.

Koninklijke Ten Cate NV
Almelo, vrijdag 24 oktober 2014


maci
0
AMSTERDAM (Dow Jones)--Rabobank Equity Research verlaagt het koersdoel voor TenCate (KTC.AE) naar EUR21,00 van EUR23,00 in reactie op de laatste kwartaalcijfers. De Rabo-analisten noemen de kwartaalrapportage 'mat' met 0% EBITA-groei, en zien 'hobbelige' resultaten in de laatste kwartalen, waarin geen overtuigende of consistente resultaatsgroei is te bespeuren. Ondanks de recente grote Defender M-order is er weinig zichtbaarheid op de resultaatsontwikkeling, vinden de analisten. Ze verlagen hun EBITA-taxaties voor 2014-29016 met circa 3% en handhaven het hold-advies. Omstreeks 09.35 uur noteert het aandeel 1,2% hoger op EUR18,24, terwijl de Midkap met 0,8% stijgt. (BTK)


Dow Jones Nieuwsdienst: +31-20-5715200; amsterdam@dowjones.com

[verwijderd]
0
quote:

Beginner1987 schreef op 29 oktober 2014 18:05:

TenCate wordt geshort. Zie shortsell.nl
Tsja... en meteen is de koers op 2 dubbeltjes na weer op het laagste niveau van het jaar (was 17.26 euro op 16 oktober, toen de AEX even op 366 punten was beland).
Tradertje 2020
0
Het is echt bedroevend wat de koers van ten cate betreft maar ik blijf nog wel positief.
Het laatste advies van beursgenoten was kopen.

Ten Cate: zag de autonome omzetgroei over het afgelopen kwartaal iets afvlakken tot 3% (van 5% in de twee kwartalen daarvoor). Binnen de beveiligingsactiviteiten lijkt wederom sprake van enige vertraging in orders maar Beursgenoten houdt hoop, zeker het zeer positieve ordernieuws van gisteren. Het bedrijfsresultaat was stabiel (onveranderd op €17,8 miljoen) waar werd gerekend op €19,1 miljoen. De marges daalden met 30 basispunten op jaarbasis. Het probleem voor grotere beleggers blijft de schuldenratio welke nog steeds op een relatief hoog niveau ligt (2,8 versus de maximaal toegestane 3,0x). Management weerhoudt zich van het geven van een concrete voorspelling maar er blijft een heleboel huiswerk voor de groep over. Ondanks alles vinden we de waardering nog steeds te goedkoop: Kopen.

7 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.

Direct naar Forum

Markt vandaag

 AEX
919,12  -3,63  -0,39%  13:34
 Germany40^ 22.924,60 -1,56%
 BEL 20 4.467,88 -0,70%
 Europe50^ 5.443,37 -1,16%
 US30^ 41.824,50 -0,36%
 Nasd100^ 19.644,90 -0,45%
 US500^ 5.655,61 -0,38%
 Japan225^ 37.540,10 -0,86%
 Gold spot 3.036,82 -0,44%
 EUR/USD 1,0836 -0,67%
 WTI 67,03 -0,03%
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer

Stijgers

Arcadis +2,89%
RELX +1,55%
FASTNED +1,23%
AZERION +1,22%
B&S Group SA +1,12%

Dalers

THEON INTERNAT -7,48%
PROSUS -4,18%
AMG Critical ... -3,42%
ArcelorMittal -3,19%
Aperam -3,14%

EU stocks, real time, by Cboe Europe Ltd.; Other, Euronext & US stocks by NYSE & Cboe BZX Exchange, 15 min. delayed
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer, streaming powered by: Infront