Alkmaar, 19 februari 2004

Airspray continueert “double-digit” groei

· Winst voor belasting steeg 13% tot EUR 9,5 miljoen (2002: EUR 8,4 miljoen)
· Nettoresultaat 7% gestegen van EUR 5,8 miljoen in 2002 tot EUR 6,2 miljoen in 2003
· Omzet 11% hoger naar EUR 36,0 miljoen (2002: EUR 32,3 miljoen), volumegroei was 10%
· Winst per aandeel groeide van EUR 1,10 naar EUR 1,18
· 26% hoger cash dividend voorgesteld van EUR 0,63 (2002: EUR 0,50) per uitstaand aandeel van EUR 0,16 nominaal

Verwachting
De impact van de wisselkoersen maakt het op dit moment niet mogelijk een winstverwachting af te geven. In lokale munteenheden en volume verwacht Airspray om tenminste “double-digit” groei te kunnen laten zien.



Financiële resultaten
2003 was zonder twijfel een uitdagend jaar en ondanks een volatiele dollar rapporteert het management een omzetgroei van 11%. Volumegroei in eenheden was 10% bij een gelijkblijvende brutomarge van 44%.
De operationele kosten als percentage van de omzet waren in lijn met vorig jaar. Dit resulteerde in een operationele marge van 27% (2002: 27%). De winst voor belasting steeg 13% naar EUR 9,5 miljoen.
Het nettoresultaat groeide 7% naar EUR 6,2 miljoen vanwege een voorziene belastingdruk van 34,5% in 2003 (vergeleken met 31% in 2002). Airspray ondervindt vanaf nu volledige belastingdruk.


In 2003 bleef Airspray verder investeren in middelen voor de productie van nieuwe dispensers en voor uitbreiding van de bestaande productiecapaciteit. De investeringen in 2003 bedroegen in totaal EUR 2,9 miljoen.

Airspray's balans blijft zeer sterk. Het eigen vermogen steeg naar EUR 27,6 miljoen (2002: EUR 22,4 miljoen), waarbij de solvabiliteit 73% bedroeg (na betaling van het voorgestelde dividend). Het rendement op het geïnvesteerd vermogen verbeterde naar 37% in 2003 van 35% over dezelfde periode vorig jaar.

Terugblik op 2003
Airspray bleef gezonde groei in eenheden laten zien. In Noord-Amerika groeide Airspray iets harder dan in Europa. Noord-Amerika bleef Airspray's belangrijkste markt met 60% van de omzet. Het aantal actieve klanten steeg naar 525 in 2003 van 430 gedurende 2002. Airspray’s top vijf klanten vormt slechts 21% van de omzet (dit was 24% vorig jaar).
In 2003 waren de Mini Foamer, de G3 en de Waterguard Foamers de snelst groeiende producten.

Airspray heeft zichzelf tot doel gesteld om tenminste één nieuw product per jaar te introduceren. Het jaar 2003 werd gekenmerkt door de lancering van drie nieuwe producten, die allemaal deel uit maken van de Waterguard lijn: de WRT4 (Water resistant Table top), WRM3 (Water resistant Mini Foamer) and WRD4 (Mini Water resistant Table top). De WRT4 deed zijn intrede via Guaber in Italië met handzeep en de WRM3 werd aan de consument geïntroduceerd door Johnson & Johnson’s met de Foamblaster Shampoo als uitbreiding op de succesvolle Foamblaster Kid’s Handzeep lijn. Verder was Airspray was verheugd om de marktintroducties te zien van verschillende klantspecifieke pompontwerpen, waaronder Dove’s Essential Nutrients Self-Foaming Cleanser en Schering Plough’s Coppertone Endless Summer Self tanning Foam.

In juli kondigde Airspray aan dat het een exclusieve en wereldwijde licentie had verkregen voor een nieuwe lotion dispenser technologie (Symplicity), waarmee Airspray toegang krijgt tot een nieuw marktsegment. Airspray verwacht nog steeds, dat de eerste verkopen in het vierde kwartaal van 2004 zullen plaatsvinden. Verkopen zullen
enkele honderdduizenden stuks in 2004 bedragen en oplopen tot enkele miljoenen eenheden in 2006.



Huidverzorging is voor Airspray nog steeds de belangrijkste sector. Airspray haalde 34% van haar omzet in dit segment. Schuimpompen zijn in het bijzonder geschikt voor dit segment. Veel multinationals blijven hun productlijnen uitbreiden en voegen nieuwe producten en merken toe. De voornaamste applicaties zijn huidreinigingsmiddelen. Toepassingen voor zelfbruinende schuim en zonnebrandschuim zijn afgesplitst van huidverzorging, omdat de suncare applicaties al gegroeid zijn tot 9% van de mix. De handzeep business handhaafde haar aandeel van 27% van de mix. Verkopen in het haarverzorgingsegment bleven constant op 21% van het totaal. De verkopen van de olijfolie dispenser lijken te stabiliseren. De categorie food daalde als percentage van de omzet van 5 naar 4%. Het segment overig bevatte met name dierverzorgings- en schoonmaakproducten en bedraagt nog steeds 5% van Airspray's omzet.

Schikking van patentgeschil
In december heeft Airspray een schikkingsvoorstel geaccepteerd in de zaken over de vermeende patentinbreuk, die in Duitsland en de Verenigde Staten werden gevoerd tegen Rieke Packaging Systems. Het geschil werd geschikt om tijd en kosten te besparen van een mogelijk langdurige rechtszaak, die gepland stond voor april 2004 in de Verenigde Staten en al liep in Duitsland. Volgens de overeenkomst zal Airspray Rieke niet langer vervolgen voor de vermeende inbreuk van één van haar schuimpatenten en zal Rieke een financiële compensatie betalen gedurende de looptijd van het patent.

Aandeleninkoop
Airspray heeft het voornemen om maximaal 5% van de uitstaande aandelen in te kopen. Goedkeuring voor de aandeleninkoop werd gegeven tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van vorig jaar. Een voorstel om de aandelen in te trekken zal in de komende Algemene Vergadering van Aandeelhouders in mei gedaan worden. Airspray’s sterke balans en kaspositie stelt het bedrijf in staat om dit initiatief te ontplooien, waarvan de winst per aandeel in 2004 zal profiteren.


Verwachtingen 2004
Airspray is ervan overtuigd dat het de “double-digit” volumegroei voor de komende jaren kan volhouden. Airspray is positief over haar groeipotentieel voor 2004 en verder. Het bedrijf zal gefocust blijven op autonome groei en de ontwikkeling en introductie van nieuwe en


verbeterde producten. In 2004 verwacht Airspray de Dual Foamer en de Symplicity Lotion pomp te introduceren. Airspray is van plan om ongeveer EUR 3 miljoen te investeren in nieuwe producten en verdere uitbreiding van de productiecapaciteit.

De impact van de wisselkoersen maakt het op dit moment niet mogelijk een winstverwachting af te geven. De in de afgelopen jaren aanhoudend dalende dollar, waarbij tot op heden het hedge effect vertragend heeft gewerkt, zal in 2004 een verder negatief effect hebben op het resultaat.
In lokale munteenheden en volume verwacht Airspray om tenminste “double-digit” groei te kunnen laten zien.